• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Підкомітети

Комітету асоціації надають допомогу підкомітети (стаття 466 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (далі – Угода). Комітет асоціації може створювати підкомітети для вивчення прогресу, досягнутого в ході проведення регулярних діалогів, зазначених у Розділі V («Економічне і галузеве співробітництво») Угоди.

Відповідно до Правил процедур Ради асоціації і Комітету асоціації та його підкомітетів підкомітети працюють під керівництвом Комітету асоціації, якому вони доповідають після кожного свого засідання. Засідання підкомітетів проводяться за гнучким графіком по мірі необхідності, особисто, в Брюсселі або в Україні або, наприклад, у вигляді відеоконференції. Підкомітети є платформами для моніторингу прогресу наближення у конкретних сферах, з метою обговорення певних питань і проблем, що виникають у рамках цього процесу, та формулювання рекомендацій й робочих висновків.

Підкомітети мають повноваження приймати рішення у випадках, передбачених цією Угодою. Вони регулярно та в міру необхідності звітують про свою діяльність Комітету асоціації.

Рішенням Ради асоціації № 2/2014 від 15 грудня 2014 р. з метою забезпечення обговорення на експертному рівні основних сфер, які підпадають під тимчасове застосування Угоди, утворено два підкомітети:

Підкомітет з питань свободи, безпеки та юстиції

Перше засідання підкомітету з питань свободи, безпеки та юстиції відбулося 23-24 липня 2015 р. у Києві. (Документи до першого засідання Підкомітету: порядок денний).

Друге засідання підкомітету з питань свободи, безпеки та юстиції відбулося 3 червня 2016 р. у Брюсселі. (Документи до другого засідання Підкомітету: інформація ENG, порядок денний).

Підкомітет з питань економіки та іншого галузевого співробітництва

За домовленістю із Стороною ЄС за підсумками першого засідання Комітету асоціації (13-14 липня 2015 р., м. Брюссель) засідання підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва проводиться за кластерним принципом – з фокусом на ключові питання, які закріплені за підкомітетом:

кластер 1: макроекономічне співробітництво, управління державними фінансами: бюджетна політика, внутрішній контроль та зовнішній аудит, статистика, облік і аудит, боротьба із шахрайством;

кластер 2: промислова та підприємницька політика, гірнича справа і металургія, туризм, космос, законодавство про товариства та корпоративне управління, захист прав споживачів, оподаткування;

кластер 3: співробітництво у сфері енергетики, включаючи ядерні питання, навколишнє природне середовище, включаючи зміну клімату та цивільний захист, транспорт;

кластер 4: співробітництво у сфері науки та технологій, інформаційне суспільство, аудіовізуальна політика, освіта, навчання та молодь, культура, співробітництво в галузі спорту та фізичної культури;

кластер 5: сільське господарство та розвиток сільських районів, рибальство та морська політика, Дунайський регіон, транскордонне та регіональне співробітництво;

кластер 6: співробітництво в галузі зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей, охорона здоров’я.

Перше засідання кластера 1

(макроекономічне співробітництво, управління державними фінансами: бюджетна політика, внутрішній контроль та зовнішній аудит, статистика, облік і аудит, боротьба із шахрайством) Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва відбулося 8-9 жовтня 2015 р. у Києві. (Документи до першого засідання кластера 1: порядок денний, інформація (УКР та ENG про стан справ у відповідних сферах).

Друге засідання кластера 1

відбулося 28-29 вересня 2016 р. у Києві. (Документи до другого засідання кластера 1: порядок денний, інформація ENG про стан справ у відповідних сферах).

Перше засідання кластера 3

(енергетика, транспорт, захист навколишнього природного середовища та зміни клімату) Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва відбулося 28-29 вересня 2015 р. у Києві. (Документи до першого засідання кластера 3: порядок денний, інформація (УКР та ENG) про стан справ у відповідних сферах).

Перше засідання кластера 5

(сільське господарство та розвиток сільських територій, рибальство та морська політика, ріка Дунай, транскордонне та регіональне співробітництво) Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва відбулося 26 квітня 2016 р. у Брюсселі. (Документи до першого засідання кластера 5: порядок денний, інформація про стан справ у відповідних сферах).

Перше засідання кластера 4 (наука та технології, інформаційне суспільство, аудіовізуальна політика, освіта, навчання та молодь, культура, співробітництво в галузі спорту та фізичної культури) Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва відбулося 3 червня 2016 р. у Брюсселі. (Документи до першого засідання кластера 4: порядок денний, інформація (ENG) про стан справ у відповідних сферах).

Перше засідання кластера 6 (питання зайнятості, охорони здоров’я, соціальної політики та рівних можливостей) Підкомітету з питань економіки та іншого галузевого співробітництва відбулося 10 червня 2016 р. у Києві. (Документи до першого засідання кластера 6: порядок денний, інформація (УКР та ENG) про стан справ у відповідних сферах).

Підкомітети, створені відповідно до Розділу IV («Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею») Угоди, інформують Комітет асоціації у своєму торговельному складі відповідно до статті 465(4) Угоди про дату і порядок денний їхніх засідань достатньо завчасно до їхніх засідань. Вони звітують про свою діяльність на кожному черговому засіданні Комітету асоціації у торговельному складі.

Розділом IV («Торгівля і питання, пов’язані з торгівлею») Угоди передбачено створення чотирьох підкомітетів:

Підкомітет з управління санітарними та фітосанітарними заходами (стаття 74 Угоди).

Підкомітет митного співробітництва (стаття 83 Угоди).

Рішення підкомітету Україна-ЄС з митного співробітництва (UKR/ENG)

Підкомітет з питань географічних зазначень (стаття 211 Угоди). 

Підкомітет з питань торгівлі та сталого розвитку (стаття 300 Угоди).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux