11 травня Мінстратегпром підхоплює естафету в онлайн-марафоні #миEUкраїна до Дня Європи в Україні! Розповідаємо, як базові європейські цінності впливають на нашу роботу.
Мінстратегпром є новим міністерством, але необхідність створення такого органу влади відчувалася давно. Наша місія полягає у формуванні й реалізації державної промислової та військово-промислової політики, державної політики у сфері оборонного замовлення та оборонно-промислового комплексу, а також у літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності.
Здавалося б, до чого тут європейська інтеграція?
Усе просто. Не секрет, що саме оборонні підприємства є одними з найбільш наукоємних та інноваційних, а конкуренція між державами в даній сфері дуже жорстка. Мета нашого міністерства – спрямувати науково-технічний потенціал України у практичну площину, сприяти розвитку національного літако-, танко-, суднобудування, космічним програмам – і цим посилювати безпеку України та Європи загалом. А відтак і безпеку людей, які живуть на Європейському континенті.
Тому впровадження новітніх технологій на українських заводах, організація сучасного високотехнологічного виробництва, розвиток українського літакобудування та створення нових супутників – усе це наш шлях до інтеграції в європейське співтовариство.
Щоб державні оборонні підприємства працювали ефективніше, ми розпочинаємо процес їхньої корпоратизації, тобто перетворення в акціонерні товариства. Це дасть змогу залучати приватний капітал та інвестиції в стратегічні сектори української економіки та підвищувати їхню конкурентоспроможність.
Відчути переваги від співпраці України та Євросоюзу в стратегічних галузях уже зараз може кожен українець – наприклад, завдяки безкоштовному доступу до зйомки території України з європейських супутників Sentinel у рамках програми ЄС зі спостереження та моніторингу земної поверхні Copernicus. Це стало можливим завдяки укладанню Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 2014 року, Угоди між Державним космічним агентством України (ДКАУ) та Європейською комісією про доступ і використання даних супутників Sentinel програми Copernicus 2018 року і Домовленості між ДКАУ та Європейським космічним агентством (ЄКА) про технічну експлуатацію космічного компоненту програми Copernicus з лютого 2019 року.
Дані супутникової зйомки можуть бути корисні науковцям, фермерам, екологам, метеорологам, ДСНСникам – і загалом будь-кому, хто хоче дізнатися, що відбувається в тій чи іншій точці нашої країни, а то й планети.
Завдяки вільному доступу до цих даних реалізуються такі базові європейські цінності, як рівність, свобода та демократія – адже відкритість інформації підвищує прозорість дій влади і дає змогу громадянам впливати на управління державою.
Запрошуємо до слова Міністерство цифрової трансформації в онлайн-марафоні до Дня Європи в Україні #миEUкраїна, який проходить у рамках урядової інформаційної кампанії EUКраїна за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні і проєкту ЄС «Association4U».