Нова фінансова допомога від Данії на суму 130 млн євро сприятиме розвитку виробництва українських ракет і дронів. Про це Президент України Володимир Зеленський повідомив за результатами зустрічі з Прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен, яка приїхала в Україну з візитом. Також відбулась зустріч Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України з Володимиром Зеленським та Метте Фредеріксен.
Глава держави подякував Данії, усьому данському народові та особисто Метте Фредеріксен і її команді за допомогу Україні.
Загалом Данія надала вже понад 20 пакетів оборонної підтримки, а також разом з Україною створила спеціальну модель розвитку української промисловості.
«Вона дає змогу об’єднувати інші країни навколо інвестицій у виробництво зброї в Україні. Це артилерія, наші «Богдани», також ракети, далекобійні дрони. Ми будемо й надалі розвивати таку нашу співпрацю», – зазначив Президент.
Метте Фредеріксен заявила, що Україна має перемогти в цій війні, тому Данія надавала й надаватиме допомогу, підтримуватиме оборонну промисловість.
«Ми вже бачимо, на що здатна ваша оборонна промисловість. Ми розуміємо, що ці інвестиції приводять до реального впливу на полі бою», – сказала Прем’єр-міністерка Данії.
Міністр Герман Сметанін подякував Данії за лідерство в підтримці української оборонки.
"Ми маємо успішні спільні кейси: пілотний проєкт на 18 САУ "Богдана", підписані угоди ще на 9 виробів. Таким чином, ми разом напрацювали ефективну "данську модель" фінансування, яка може бути застосована у співпраці також з іншими країнами. Дякую за виділені кошти, дякую за віру в українську оборонку. І дякую, що не зупиняєтесь у своїй підтримці українських Сил оборони і української економіки", — зазначив Герман Сметанін.
Прем’єр-міністерка Данії також додала, що результат цієї війни визначатиме майбутнє не лише України, а і Європи.
«Ви належите до нашої євроатлантичної родини, ви належите до простору НАТО, ЄС, і ми вас підтримуватимемо у ваших наступних кроках під час головування Данії в ЄС, де основним пріоритетом буде розширення ЄС», – підсумувала Метте Фредеріксен.