Уряд ініціює створення реєстру громад, які постраждали від катастрофи після підриву дамби Каховської ГЕС та якнайшвидше напрацює механізм компенсацій для людей. Про це заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час селекторної наради щодо ліквідації наслідків російського теракту на Каховській ГЕС.
У нараді взяли участь Міністр внутрішніх справ та керівник робіт з ліквідації наслідків катастрофи Ігор Клименко, заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба, Віце-прем'єр-міністр з відновлення — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр — Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, Міністр соціальної політики Оксана Жолнович, Міністр аграрної політики Микола Сольський, начальники ОВА постраждалих регіонів, голови громад.
«Маємо оперативно створити реєстр постраждалих громад, аби розуміти потреби кожного та мати основу для виділення коштів і компенсацій. Також на доручення Президента України Володимира Зеленського швидко напрацьовуємо механізм компенсацій для людей, які постраждали від підриву росіянами Каховської ГЕС. Маємо забезпечити як допомогу при відбудові житла, так і фінансову допомогу тим, хто втратив засоби для існування», — наголосив Прем’єр-міністр.
За його словами, будуть проаналізовані потреби кожної громади у воді та напрацьовані швидкі технічні рішення для забезпечення водопостачання.
«У короткостроковому пріоритеті — артезіанські свердловини, але в максимально короткі терміни маємо розпочати будівництво нових водогонів і насосних станцій. Дав відповідні доручення керівникам ОВА та профільним міністрам. Очікую вже наступного тижня подання на розгляд Уряду відповідних проектів рішень», — підкреслив Денис Шмигаль.
Під час наради Ігор Клименко проінформував про те, що під час рятувальної операції евакуювали понад 2,7 тис. людей, розгорнули 13 евакуаційних пунктів, залучили до робіт понад 2 тис. рятувальників та 260 одиниць техніки.
Підтопленими залишаються понад 4300 будівель. Проте, загальна площа затопленої території зменшилася майже вдвічі, рівень води буде знижуватися до природних значень ще орієнтовно протягом двох тижнів.
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко наголосив на постійному моніторингу якості води для убезпечення від епідеміологічних загроз. У постраждалих регіонах працюють мобільні установки для водоочищення, достатньо таблеток для знезараження.
Також обговорили наслідки підриву Каховської ГЕС для аграрного сектору та очищення від сміття територій після повені. До цих робіт будуть долученні всі обласні військові адміністрації України.