• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Керівництво Мінстратегпрому взяло участь у Міжнародній конференції з питань діяльності авторизованих експортерів
опубліковано 18 лютого 2021 року о 16:06

18 лютого Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський та заступник Міністра з питань європейської інтеграції Юрій Петровський узяли участь у першій Міжнародній конференції з питань діяльності авторизованих експортерів, що відбулася в клубі Кабінету Міністрів України.

Під час заходу, окрім іншого, обговорювалися питання виробничої кооперації з компаніями Євросоюзу, що може стати одним із чинників зростання вітчизняного експорту до ЄС та загалом економічного розвитку України.

Віце-прем’єр-міністр України Олег Уруський наголосив на тому, що Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості має за пріоритет підтримку вітчизняних виробників-експортерів та нарощування експорту до ЄС.

Очільник Мінстратегпрому зазначив, що нині Кабінет Міністрів України спільно з Єврокомісією працює над переглядом й оновленням Угоди про асоціацію України з ЄС.

«Ми маємо дуже ретельно проаналізувати стан справ у нашій промисловості, орієнтованій на експорт до країн ЄС. Ідеться про весь ланцюжок питань: від виробництва конкурентоспроможної продукції до опанування певної частки ринку ЄС», – сказав Олег Уруський.

За його словами, Мінстратегпром уважно відстежує нагальні проблеми та запити виробничих підприємств. Віце-прем’єр-міністр України запропонував учасникам конференції відкритий діалог з проблемних питань вітчизняної промисловості та спільну розробку механізмів прискорення економічного зростання в рамках державно-приватного партнерства.

«І якщо ми говоримо про сегмент виробників зі статусом авторизованого експортера, нам слід максимально рішуче підійти до виконання своєї домашньої роботи: що треба зробити, щоб розширити коло виробників для поставок продукції на ринок ЄС, які ключові проблеми обмежують виробничу й експортну діяльність і що треба зробити для їх подолання», – зазначив Олег Уруський.

Заступник Міністра з питань європейської інтеграції Юрій Петровський повідомив, що Кабінет Міністрів України визначив 23 пріоритетні державні інвестиційні проекти, які відносяться до сфери компетенції Мінстратегпрому.

«Ведеться активна робота з пошуку вітчизняних та іноземних інвесторів для реалізації цих проектів. Також підприємства можуть подавати пропозиції до інших проектів, які може підтримати Мінстратегпром», – уточнив Юрій Петровський.

За його словами, стратегічний напрямок руху до ЄС зобов’язує технічно переоснащувати виробництво у відповідності до вимог європейського законодавства.

«Зараз на європейському напрямку нам допомагають різні інституції і програми ЄС, діють програми технічної допомоги та надання грантів», – сказав заступник Міністра з питань європейської інтеграції.

Участь у заході взяли українські виробники, які отримали чи планують отримати статус схваленого експортера до ЄС.

Організаторами конференції стали Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, Українська асоціація бізнесу і торгівлі (UBTA), Асоціація експортерів і імпортерів «ЗЕД», а також Координаційна рада з виробничо-логістичних питань.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux