Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук та Перший віцеспікер Олександр Корнієнко взяли участь у конференції «Шлях до майбутнього без корупції: покрокова інструкція», присвяченій презентації Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки.
У своєму зверненні до учасників заходу Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук зауважив, що питання запобігання і протидії корупції не втрачає своєї актуальності навіть під час дії воєнного стану. За його словами, попри те, що майже всі ресурси держави і суспільства сьогодні спрямовані на захист від неспровокованої військової агресії рф, Україна демонструє певний поступ у боротьбі із корупцією.
«Зокрема, індекс сприйняття корупції в Україні за 2022 рік покращився на 1 бал, а Група держав проти корупції (GRECO) нещодавно відзначила прогрес України у виконанні рекомендацій щодо боротьби з корупцією», — зауважив Руслан Стефанчук.
Водночас він нагадав присутнім, що Український Парламент схвалив Антикорупційну стратегію на 2021–2025 роки ще у червні минулого року, однак досягнення поставлених у ній завдань неможливе без впровадження Державної антикорупційної програми — «дорожньої карти» реформ у цій сфері.
«У зв’язку з цим маємо очікування, що практична реалізація передбачених в Державній антикорупційній програмі заходів дасть можливість очистити державний апарат від недоброчесних службовців, викорінити корупційні схеми в ключових сферах публічної політики, істотно зменшити кількість корупціогенних факторів у національному законодавстві», — підкреслив Руслан Стефанчук.
Він також закцентував на тому, що ефективні антикорупційні розслідування та судочинство є однією з вимог на шляху України до Європейського Союзу.
«Впевнений, що сконсолідувавши наші зусилля, ми зможемо виконати це завдання на «відмінно». Настав час якнайшвидше переходити від обговорення наших планів і побажань до реального втілення антикорупційних заходів», — закликав Голова Верховної Ради України.
«Прийняття Державної антикорупційної програми для виконання антикорупційної стратегії — велика подія. Маю сподівання, що цей документ дійсно стане чіткою інструкцією, яка приведе нашу країну до майбутнього без корупції», — наголосив, зі свого боку, Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко.
Водночас він зауважив, що корупція, особливо під час війни, може бути багато у чому злочином із важкими наслідками, саме тому імплементація Державної антикорупційної програми є спільною справою, яка наближатиме країну до світових та європейських стандартів: «Верховна Рада України виконуватиме свою роль у цьому».
Окрім того, Перший віцеспікер акцентував, що необхідно розпочати й продовжити з відновлення повноцінної інфраструктури декларування: «Повернути декларування, з огляду на нюанси воєнного стану щодо безпеки наших військових і тих, хто виконує надважливі завдання, пов’язані із захистом та обороною».
«Для всіх нас з’являється дуже багато нової роботи. Але, працюючи разом, усе обов’язково вдасться», — підсумував Олександр Корнієнко.
Довідково. Захід організовано Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) та Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу в Україні (EUACI).