3 серпня 2023р. у форматі відеоконференції відбулося засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування. У засіданні, зокрема, взяли участь народні депутати, працівники секретаріату, керівники та представники Міндовкілля, ДІЯР, Секретаріату Кабінету Міністрів України та громадських організацій.
Комітет розглянув повторно проект Закону про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля (реєстр. №6004-д), підготовлений до розгляду у другому читанні. За результатами обговорення народними депутатами України - членами Комітету підтримано ряд зауважень та пропозицій до законопроекту Головного управління документального забезпечення, Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України та народних депутатів - членів Комітету. З урахуванням обговорення під час засідання, Комітетом рекомендовано прийняти законопроект у другому читанні та в цілому як Закон.
Комітет також розглянув підготовлений до другого читання проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо захисту людини від впливу іонізуючого випромінювання (реєстр. №8223). До законопроекту для підготовки його до другого читання надійшло 226 пропозицій та поправок від народних депутатів. Комітетом підтримано рішення підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи щодо затвердження проекту порівняльної таблиці та підтримки пропозицій членів Комітету, висловлених під час обговорення законопроекту, стосовно остаточної редакції тексту статей законопроекту. З урахуванням обговорення під час засідання, Комітетом рекомендовано Парламенту прийняти проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо захисту людини від впливу іонізуючого випромінювання (реєстр. №8223) у другому читанні та в цілому як Закон.
Комітет розглянув питання про виконання доручення Голови Верховної Ради України щодо встановлення прямих двосторонніх контактів на рівні комітетів і секретаріатів між Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування та Комітетом Європейського Парламенту з питань навколишнього середовища, громадського здоров'я та безпеки харчових продуктів (ENVI). За результатами розгляду було вирішено підтримати розгортання співпраці між зазначеними комітетами, підготувати пропозиції до плану взаємодії між ними та проведення найближчих спільних заходів.