18-20 вересня Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України провело перший спільний Франко-український оборонно-промисловий семінар. Організаційним партнером Міністерства стала Французька асоціація з оборони та наземної безпеки (GICAT).
Участь у семінарі взяли більше 35 французьких та близько 80 українських компаній і галузевих бізнес-асоціацій, кластери підтримки Defence Tech, представники українського сектору оборони та безпеки, дипломатичного корпусу.
«Україна має на меті побудувати провідний ОПК та стати арсеналом вільного світу. Співпраця з міжнародними компаніями та залучення їх до розвитку нашої оборонної індустрії є одним з ключових завдань для досягнення цієї мети. Сьогоднішній захід – це важливий крок у налагоджуванні такої співпраці між оборонними компаніями України та Франції, результатом якої стане встановлення довгострокових партнерських відносин», – сказав заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Сергій Боєв.
Виконавчий директор асоціації, генерал (у відставці) Жан-Марк Дюкейн зазначив, що цей захід ілюструє діяльність GICAT на підтримку французької оборонної промисловості: «Ця двостороння акція дозволила нам поглибити наші відносини з партнером, який володіє безцінними знаннями, на основі обміну досвідом. Ми сподіваємось, що ця подія незабаром призведе до довгострокового співробітництва між компаніями в наших двох країнах».
До семінару були залучені представники defense tech кластеру Brave1. За словами керівниці проєкту Наталі Кушнерської, Brave1 прагне надати прогресивним defense tech командам можливість зростати й динамічно розвиватись завдяки налагодженню міжнародних партнерств, залученню інвестицій, створенню спільних проєктів.
«Приїзд французької делегації GICAT та плідні B2B зустрічі бізнес-спільнот обох країн, включно зі жвавим інтересом до представників оборонних інновацій Brave1, – цьому підтвердження. Спільно працюємо на перемогу й посилення обороноздатності країни, а також над розробкою проривних рішень, що захищатимуть демократичний світ від будь-якої агресії», – прокоментувала Наталя Кушнерська.
За відгуками компаній, семінар завершився плідно. Так, представник міжнародної групи NSE, що спеціалізується на обороні, транспорті й електроніці, Готьє Леперс (Gauthier Lepers) відзначив, що компанія готова співпрацювати з Україною у довгостроковій і короткостроковій перспективах та допомагати українському ОПК наблизитись до стандартів НАТО.
Комунікація із західними партнерами продовжиться в рамках Міжнародного форуму оборонних індустрій, що відбудеться цієї осені.