• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Олег Уруський: «У влади є розуміння необхідності проведення всіх заходів спрямованих на покращення інвестиційного клімату у країні»
опубліковано 12 серпня 2021 року о 19:34

Одним з пріоритетів роботи Президента України, Верховної Ради та Уряду є покращення інвестиційного клімату в країні. Безперечно, це питання комплексне і в сучасних реаліях потребує роботи за багатьма напрямами. Про це під час Міжнародного оборонного інвестиційного форуму України заявив Віце-прем’єр-міністр України - Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.

«Тривалий час інвесторів в Україні хвилюють, фактично, традиційні ризики – політична нестабільність, рівень інфляції, захист з боку держави іноземних інвесторів, складність дозвільних процедур тощо. Втім у влади є розуміння наявних проблем і необхідності проведення всіх заходів спрямованих на покращення поточного інвестиційного клімату у країні» - наголосив Олег Уруський.

Також Віце-прем’єр-міністр зазначив, що Україна запозичує приклади інших держав, так для захисту іноземного інвестування, за ініціативи Мінстратегпрому, на сьогодні прийнятий Закон України «Про оборонні закупівлі», який має прибрати надмірну засекреченість в оборонно-промисловій галузі, забезпечити закупівлі оборонної продукції за прозорими механізмами в тому числі для іноземних інвесторів. Сприятиме проведенню корпоратизації, а також залученню інвестицій в ОПК, нещодавно ухвалений Верховною Радою України Закон України «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності».

«Мінстратегпромом розроблена «Стратегія розвитку ОПК України», розрахована до 2030 року. В документі сформовано пріоритети та цілі розвитку оборонної промисловості з урахуванням актуальних загроз. Це певний дороговказ для державних і приватних підприємств, а також для потенційних інвесторів, зацікавлених у вкладанні коштів у виробництво, продукція якого буде становити інтерес з боку держави.

Так, головними пріоритетами визначено: технічне переоснащення науково-виробничої бази та проведення модернізації підприємств, впровадження новітніх технологій, створення сучасних виробничих потужностей. При цьому, з огляду на характер сучасних війн та конфліктів головними напрямами в сфері розробки та виробництва ОВТ вітчизняного виробництва стали: автоматизовані системи управління; ракетно-космічна техніка; високоточні засоби ураження, боєприпаси та продукція спеціальної хімії; засоби радіоелектронної боротьби; безекіпажні платформи та ударна робототехніка; екіпірування «солдата майбутнього», - конкретизував Олег Уруський.


Нагадаємо, 12 серпня у Києві стартував Міжнародний оборонний інвестиційний форум, присвячений пошуку нових напрямів розвитку оборонної промисловості України. Форум проводиться на майданчику Х Фестивалю інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2021: Україна і Світ», присвячений відзначенню 30-ї річниці незалежності України на виконання Указу Президента України.

Організатором Міжнародного оборонного інвестиційного форуму є Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України.

Співорганізаторами заходу виступили: Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (НТУ «КПІ» ім. Ігоря Сікорського); Міністерство оборони України (Міноборони); Міністерство закордонних справ України (МЗС); Міністерство освіти та науки України (МОН); Державне космічне агентство України (ДКА); Державний Концерн «Укроборонпром» (ДК «Укроборонпром»); Громадська Спілка «Ліга оборонних підприємств України» (ГС «Ліга оборонних підприємств України»); Громадська Спілка «Асоціація виробників озброєння та військової техніки України» (ГС «Асоціація виробників озброєння та військової техніки України»); Об'єднання організацій роботодавців «Національна асоціація підприємств оборонної промисловості України»; Національна академія наук України (НАН); Державна інноваційна фінансово-кредитна установа.

У Форумі берали участь представники органів державної влади України, дипломатичних корпусів, українських та іноземних інвесторів з більш ніж двадцяти країн, інноваційних кластерів міст/регіонів, члени міжнародних представництв інноваційної екосистеми «Sikorsky Challenge Ukraine», керівники підприємств у сфері оборонно-промислового комплексу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux