Ключова мета реформ у сфері оборонної промисловості полягає у створенні сприятливого бізнес-середовища для підприємств ОПК.
На цьому в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.
"Ми мали зробити це ще багато років тому, але з різних причин не сталося. Мають бути нарешті реалізовані належні умови для діяльності державних та приватних виробників озброєння та військової техніки, здорової конкуренції, створення спільних підприємств, обміну акціями корпоратизованих компаній, розвитку інвестицій та сучасних технологій", – зазначив Віце-прем’єр-міністр.
За словами Олега Уруського, у 2020 році Мінстратегпром окреслив стратегію майбутньої побудови українського ОПК, яка передбачає створення державних холдингових компаній "Оборонні системи України" та "Аерокосмічні системи України".
Важливою частиною діяльності Міністерства стала нормотворча діяльність. Так, Мінстратегпром розробив більше 20 нормативно-правових документів, і серед них 10 – для імплементації Закону України "Про оборонні закупівлі". Низка важливих законопроектів уже перебуває у Верховній Раді, на завершальній стадії – розробка Стратегії розвитку ОПК України.
Відповідаючи на запитання про пріоритети, Олег Уруський відзначив проекти в аерокосмічній галузі, зокрема відновлення серійного виробництва літаків транспортної авіації, створення ракети-носія легкого класу та розвиток технологій дистанційного зондування землі і комунікації (супутники). Віце-прем’єр-міністр також наголосив на інтенсифікації розроблення та виробництва озброєння стримування (ударних ракетних комплексів повітряного, морського та наземного базування), розвитку проектів зі створення комплексів ППО та ПРО, розвідки та РЕБ, автоматизованих систем управління.
"Ми в Україні врешті маємо створювати зразки озброєння на рівні провідних країн світу. І, що найголовніше, – бажання це абсолютно реальне", – підсумував Віце-прем’єр-міністр – Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.