14 вересня Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський відвідав Національний центр управління та випробувань космічних засобів Державного космічного агентства України.
Очільник Мінстратегпрому ознайомився з підсистемою моніторингу теплових аномалій та адресного інформування споживачів, яку Центр створив власними силами.
«Це достатньо важливе рішення сприяє своєчасному виявленню та ліквідації лісових пожеж, збитки від яких щороку тільки в Україні обраховуються сотнями мільйонів гривень. Фахівцям Центру вдалося скоротити час початку прийому до отримання користувачем (аж до лісників) обробленої інформації про потенційне місце загоряння з кількох годин після отримання знімків до близько 30 хвилин, що є достатньо високим показником. Це дасть змогу своєчасно відреагувати та запобігти пожежам на території України», – зазначив Олег Уруський.
За словами посадовця, підсистема моніторингу теплових аномалій успішно себе проявила вже за декілька місяців використання в ряді областей України.
Окрім того, Віце-прем’єр-міністр України повідомив, що український супутник «Січ-2-30», який незабаром буде виведений на космічну орбіту, стане одним з інструментів отримання інформації під час застосування підсистеми моніторингу теплових аномалій.
Олег Уруський також заслухав доповіді щодо стану готовності наземного сегмента до роботи з прийому та передачі даних з космічного апарата «Січ-2-30».
«Центр управління польотами практично готовий до використання, триває доопрацювання окремих елементів системи прийому та передачі даних, програмного забезпечення, а також здійснюється підготовка персоналу до роботи. Найближчим часом основна частина підготовчих робіт буде завершена. Фактично, на сьогодні все відбувається в рамках затвердженого календарного плану», – наголосив Віце-прем’єр-міністр України.
Національний центр управління та випробувань космічних засобів здійснює управління польотами космічних апаратів, дослідження далекого космосу з використанням власних технічних засобів, контроль космічного простору та геофізичний моніторинг, а також випробування космічної техніки.