• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Основу оновлення країни формуватимуть національна безпека, євроінтеграція та економічна трансформація, — Прем’єр-міністр Денис Шмигаль
опубліковано 26 травня 2022 року о 09:11

Відбудова, відновлення та оновлення України — кроки, які потрібно пройти задля нового європейського майбутнього України. Про це розповів Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу в Українському домі у Давосі 25 травня.

За словами очільника Уряду, Україна хоче застосувати унікальний синтез підходів до відбудови. Зокрема, регіональний підхід, коли країни-союзники, міста-побратими, міжнародні корпорації беруть шефство над українськими регіонами й допомагають їм із відбудовою грантами, спеціалістами та інвестиціями. А також параметричний підхід.

«Він більше централізований, розробляється Національною радою з відновлення і стосується формування нових стандартів у сферах суспільного життя. «Build back better» — основа цього підходу. Це, наприклад, будівництво житла за новими стандартами, відновлення металургійних підприємств із використанням сучасних «зелених технологій» чи публічні будівлі, у яких будуть враховані принципи енергоефективності, безбар’єрності, інноваційності та, безумовно, принципи безпеки», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр закликав усіх друзів і партнерів України долучатися до відновлення шляхом наповнення уже створеного в Україні фонду.

«Ми закликаємо всіх, хто хоче й готовий допомогти Україні, користуватися платформою United24, аби зробити свій внесок у нашу перемогу. Але ще більше ми закликаємо держави-партнери конфісковувати російські активи та спрямовувати ці кошти на відновлення України», — підкреслив Денис Шмигаль.

Як відзначив Глава Уряду, основу оновлення країни будуть формувати національна безпека, євроінтеграція та економічна трансформація. Він зауважив, що найпершим обов’язковим фактором будь-якого подальшого розвитку є високий рівень національної безпеки.

«Для цього ми працюємо над оптимізацією та удосконаленням всієї оборонної сфери, налаштуванням довгострокового партнерства з країнами, які посилюватимуть наш воєнний комплекс», — відзначив Прем’єр-міністр.

Євроінтеграція для України, за словами Дениса Шмигаля, означатиме відкриті експортні ринки, доступ до структурних фондів ЄС та, зрештою, довгоочікуване возз’єднання з європейськими народами, з якими у нас куди більше спільних цінностей, аніж зі східним сусідом.

Також Денис Шмигаль підкреслив, що Україна ставить за мету досягнути проривного економічного зростання, в тому числі сфокусуватися на розвитку пріоритетних секторів економіки: військово-промислового комплексу, аерокосмічної галузі, глибинної переробки в металургії та агропромисловому комплексі.

«Крім цього, ми будемо максимально враховувати світові тренди, такі як сталий розвиток, зелена трансформація та цифровізація. Ми віримо, що все це стане потужними драйверами економічного зростання України», — наголосив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль зауважив, що надійні союзники, які готові допомагати, є одним із вирішальних факторів успіху країн, які відроджуються після війни. Він додав, що заможна й розвинена Україна — це великий вклад у заможну оновлену Європу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux