16 листопада відбулася зустріч керівництва Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України з італійською делегацією на чолі з заступником міністра оборони Італійської республіки генерал-лейтенантом Люціано Портолано. До складу делегації увійшли представники крупних підприємств Італії, що виробляють широкий спектр озброєння, військової техніки та оборонних систем, а також посол Італії П’єр Франческо Дзадзо та члени дипломатичного корпусу.
З української сторони в зустрічі взяли участь Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін, його заступники Сергій Боєв і Ганна Гвоздяр, а також Генеральний директор АТ «Українська оборонна промисловість» Герман Сметанін.
Сторони обговорили співпрацю в різних секторах ОПК, що має суттєво посилити обороноздатність України. Промислові та технологічні лідери в оборонній і безпековій галузях Італії запропонували свої проєкти для реалізації. Також ішлося про кооперацію італійських та українських виробників продукції військового призначення.
Серед іншого, італійські компанії висловили зацікавленість у співробітництві в авіаційній галузі, розмінуванні України, виробництві бронеавтомобілів, захисті повітряного простору, обміні технологічними інноваціями. Що стосується останнього, то уряд Італії виділяє окремі кошти, частина яких буде спрямована на розвиток військових інновацій саме в Україні. Окрім цього, до розвитку наших технологій буде залучено італійські наукові інституції.
П’ять компаній, чиї представники брали участь у зустрічі, долучилися до Альянсу оборонних індустрій, створеного з ініціативи Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерства оборони України та Міністерства закордонних справ України: Leonardo S.p.A., Fincantieri, Elettronica, Iveco Defense Vehicles та FAE Group S.p.A. Нині Альянс оборонних індустрій налічує 74 компанії з понад 20 країн світу, які висловили готовність сприяти розвитку українського ОПК.
Нагадаємо, у вересні в Києві за участю Президента України Володимира Зеленського відбувся Перший Міжнародний Форум Оборонних Індустрій (DFNC1), що об’єднав 252 компанії з понад 30 країн.