Україна потребує нової економічної моделі. Провідними в ній будуть приватний капітал та підприємці. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«У свою чергу, роль держави в економіці буде кардинально зменшена. Буде продовжена приватизація та завершена реформа корпоративного управління, проведена радикальна дерегуляція, оцифровані всі послуги та сервіси для бізнесу», — відзначив Глава Уряду.
Денис Шмигаль підкреслив, що один із ключових елементів економічної філософії — це принцип, що Україна робить ставку на переробку. Не експорт сировини, а експорт готової продукції. Включення України у європейські та глобальні ланцюги виробництва. Другий пункт — це нові чесні відносини між державою і суспільством.
«Всі послуги для людей та бізнесу онлайн. Компактний державний апарат. Створення Центру Уряду. У соціальній сфері — це пенсійна реформа, яка має передбачати створення накопичувальної пенсійної системи. Це новий соціальний договір. Формуємо власну спроможність людини замість залежності від держави. Соціальні послуги та виплати мають бути максимально адресними», — наголосив Прем’єр-міністр.
Третій пункт — нова модель освіти та науки. Комплексні напрацювання від Мінцифри та МОН, за словами очільника Уряду, вже майже завершені та скоро будуть презентовані.
«Також до Верховної Ради вже поданий президентський законопроект про англійську мову як мову міжнародного спілкування. Англійська мова стане обов’язковою у всій системі освіти. Держава оплачуватиме курси вивчення англійської мови через програму єПідтримка. Будемо робити все, щоб кожен українець мав змогу розмовляти англійською», — сказав Денис Шмигаль.
Четвертий пункт економічної філософії, як зауважив Прем’єр-міністр, — це розвиток усіх українських територій: «Це відбудова України за принципом «краще, ніж було». Реформа децентралізації продовжується. Кожна громада матиме свій план відновлення та розвитку з урахуванням нових реалій».