Державне оборонне замовлення з 2022 року здійснюватиметься виключно за новим Законом України «Про державні закупівлі», який запроваджує трирічне планування ДОЗ.
Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.
«Згідно із Законом України «Про державні закупівлі», державні замовники формуватимуть трирічний план закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, який міститиме показники річного плану та прогнозні показники закупівель на наступні два бюджетні періоди. Причому цей календарний план прийматиметься одразу, як буде затверджений бюджет», – сказав посадовець.
Олег Уруський пояснив, що право укладати угоди на наступні 2022, 2023 і 2024 роки матимуть підприємства, які внесені до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів).
За словами Віце-прем’єр-міністра України, відповідний реєстр було створено на базі Мінстратегпрому. У серпні 2021 року реєстр розпочав роботу. На сайті Міністерства розміщено докладну інструкцію щодо функціонування електронного реєстру.
«Після запуску реєстру з метою ознайомлення виконавців державних контрактів (договорів) Мінстратегпром провів онлайн-нараду, де було продемонстровано його роботу. Окрім того, виконавці державних контрактів отримали відповіді на поставлені запитання щодо внесення даних до електронного реєстру та особливостей його функціонування», – зазначив Олег Уруський.
Нагадаємо, що 2021 рік є перехідним від старої моделі закупівель до нової, а з 2022 року ДОЗ здійснюватиметься виключно за Законом України «Про оборонні закупівлі», який передбачає трирічне планування та ведення електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів).