• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду 11.08.2023
опубліковано 11 серпня 2023 року о 14:45

Шановні колеги, шановні українці!

Розпочинаємо чергове засідання Уряду.

Сьогодні Україна бореться за майбутнє наших дітей. Навіть під час повномасштабної війни ми зобов’язані створити їм найкращі умови для виховання, навчання, дозвілля.

Менше місяця залишилося до початку навчального року. У зв’язку з цим є три ключові виклики.

Перший виклик – це безпека. Життя та здоров’я дітей на першому місці. 100% закладів освіти повинні бути з укриттями. Йдеться про надійні укриття в підвалах, наземні конструкції поруч зі школою чи дитсадком, підземні монолітні укриття з високим рівнем захисту.

Наразі 68% освітніх закладів мають укриття різного типу. Це дозволяє розмістити там 4,7 млн учнів та вчителів. Але цього недостатньо. Місцева влада повинна діяти активніше. Гроші на укриття Уряд виділив ще в квітні – 1,5 млрд гривень.

Найбільша потреба в укриттях на Харківщині, Херсонщині, Миколаївщині, в Дніпропетровській та Одеській областях. Ці регіони в зоні ризику через російські обстріли. Потрібно завершувати там роботи якнайшвидше.

У 2023 році плануємо облаштувати майже 1,5 тис. укриттів, загалом їх треба збудувати 5,4 тис. Всі вони мають відповідати критеріям надійності, безбар’єрності та енергоефективності.

З боку ОВА має бути регулярний моніторинг безпекової ситуації в громадах. Залежно від рівня загроз ухвалюватимуть рішення про формат навчання: очний, онлайн чи змішаний.

Ще раз підкреслюю: там, де є загроза життю чи здоров’ю дітей, офлайн, тобто очного, навчання не буде. Місцева влада найкраще розуміє ситуацію у себе в громадах, а тому остаточні рішення про формат навчання будуть ухвалювати саме на місцях.

Другий виклик – це доступність освіти. 300 тис. дітей по всій країні потребують підвезення до шкіл.

Уряд спрямував громадам понад 1 млрд грн на закупівлю через систему Prozorro шкільних автобусів. Наразі укладені договори на 440 автобусів, частина транспорту вже прибула на місця, до вересня більшість закупівель буде завершена. Але у Вінницькій області й на Закарпатті закупівлі взагалі не розпочалися. Треба терміново пришвидшуватись.

Шкільні автобуси отримуємо і від партнерів. 300 одиниць надійшло з десяти країн ЄС. Щиро дякую за підтримку нашим партнерам.

Третій виклик – це навчання українців за кордоном.

Близько мільйона дітей зараз за межами України. Наше завдання – зберегти їхній зв’язок з Батьківщиною і сприяти поверненню додому.

Запроваджуємо нову форму навчання у вибраних дистанційних школах в кожній області. Учні вивчатимуть український компонент шкільної програми. Решту предметів опанують в школах країн, де перебувають. Цю частину навчання їм зарахують автоматично.

Розуміємо, що тягнути дві школи важко, тому будемо тут максимально сприяти й допомагати. Компонент української школи буде 6-8 годин на тиждень.

Також актуальною залишається онлайн-освіта. Тому спрямували в регіони понад 130 тис. приладів для учнів і вчителів, найближчим часом доставимо ще 40 тис.

Створюємо Цифрові освітні центри. Це простори, де діти навчаються і соціалізуються. Їх працює 60, до кінця року відкриємо ще 100.

Закликаю до максимальної координації зусиль для завершення підготовки до нового навчального року. Наші діти повинні бути в безпеці, але якість освіти не має при цьому страждати.

Сьогодні також ухвалюємо два урядових рішення на захист дітей та дитинства.

Перше – розширюємо застосування принципу «гроші ходять за дитиною». Тепер батьки в усіх регіонах України будуть отримувати кошти на дитячий відпочинок напряму від держави. За державний кошт вони зможуть купити путівки в найкращі дитячі оздоровчі заклади. Це стосується малозабезпечених, багатодітних родин, дітей з інвалідністю.

Друге – переводимо на постійну основу комплексну послугу єМалятко, яка діє з 2020 року. За цей час батьки дітей скористалися нею майже 412 тис. разів. Новий порядок її надання включає до дев'яти державних послуг. Від реєстрації народження до видачі «пакунка малюка». Послуга і надалі буде доступною в Дії.

Також сьогодні розширюємо програму обміну ламп розжарювання на світлодіодні, яку Уряд реалізує спільно з Євросоюзом. Тепер нею зможуть скористатися заклади культури, органи соцзахисту, ОСББ, бібліотеки та музеї, спортивні організації та інші. Мета – замінити 50 млн ламп, щоб знизити навантаження на енергосистему протягом опалювального сезону й протягом року загалом. Наразі 3,9 млн користувачів уже отримали 19,5 млн енергоефективних ламп.

Наближаємо перемогу, зміцнюємо країну, дбаємо про майбутні покоління.

Дякую за увагу!

Слава Україні!


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux