• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля під час засідання Ради ОЕСР
опубліковано 12 грудня 2022 року о 17:17

Шановний високоповажний пане Генеральний секретар, шановні представники країн-членів ОЕСР!

Вкотре від початку війни від імені всього українського народу я дякую вам і всім нашим партнерам за всебічну підтримку, що наближає перемогу України і всього демократичного світу.

Війна поставила перед нами безпрецедентні виклики, але й зміцнила нашу рішучість в питанні впровадження реформ та руху до членства в Європейському Союзі.

За право будувати своє майбутнє у вільній, демократичній та економічно розвиненій країні українці віддають найцінніше – своє життя. росія продовжує завдавати масованих ракетних ударів по території України, вбиваючи мирне населення і знищуючи цивільну інфраструктуру. Але ворог не може знищити наше прагнення стати частиною європейської родини та цивілізованого світу.

Наш шлях до членства в ОЕСР та ЄС припав на цей складний період. Ми вдячні вам за прийняття позитивного рішення про надання Україні статусу потенційного члена ОЕСР та початок переговорів у відповідь на наш запит.

Україна прагне приєднатися до ОЕСР як провідного майданчика демократичних країн з ринковою економікою для обміну експертизою у питаннях повоєнного відновлення, реформ, формування державних політик.

З нашого боку - ми підписали сьогодні оновлену Угоду про привілеї та імунітети, а також готові рухатися до найскорішого відкриття офісу ОЕСР в Києві.

Я також вдячний за рішення про розробку Програми ОЕСР для України. Це допоможе Україні отримати визнання дотримання стандартів ОЕСР в багатьох важливих галузях вже в найближчі роки.

Разом з тим для більш якісної підготовки внутрішніх політик і подальшого руху в ОЕСР надзвичайно важливо визначити пріоритетні напрями роботи.

Нам потрібен дороговказ — детальний план приєднання до ОЕСР, з переліком основних інструментів, заходів та строків виконання, на які б ми спиралися для виконання всіх вимог.

Ми вже рухаємося як одна команда — за вересень-жовтень спільно з ОЕСР було актуалізовано пропозиції щодо плану дій для поглиблення співробітництва, а також визначено перелік пріоритетних інструментів і органів ОЕСР для розширення існуючої співпраці органів виконавчої влади України з ОЕСР.

Протягом жовтня-листопада Україна взяла участь у близько 20 засіданнях робочих груп та комітетів ОЕСР.

Триває активна робота з набуття членства в Робочій групі по боротьбі з хабарництвом. Вдячні членам Робочої групи ОЕСР за зелене світло наданню України статусу учасника.

Ми вдячні за готовність ОЕСР продовжити діалог щодо підготовки Економічного огляду України та розглядаємо його як продовження нашого співробітництва щодо відновлення та розвитку.

Важливою є ініціатива щодо створення відділу з питань України в Економічному департаменті ОЕСР, який допоможе нам здійснити комплексний аналіз розвитку економіки та удосконалити економічну політику на основі рекомендацій ОЕСР.

Ми також вдячні за ґрунтовний звіт ОЕСР щодо ролі реформи децентралізації, регіонального розвитку та місцевого самоврядування у стійкості України під час війни та подальшому відновленні.

Уже сьогодні ми маємо багато спільних напрямів роботи і перших результатів.

У Лугано ми представили проект Плану відновлення України, наше бачення етапів та першочергових проєктів.

Ми вдячні ОЕСР за широку експертну допомогу під час подальшого доопрацювання Плану. Наша команда вже опрацювала коментарі та пропозиції і провела раунд обговорень з підрозділами ОЕСР.

Усі секторальні коментарі були враховані в оновленій версії плану. За рекомендацією ОЕСР ми розробили оновлену версію Плану відновлення з фокусом на наскрізні питання та впровадження принципів Лугано.

План відновлення передбачає три етапи. Але головним пріоритетом наразі є етап виживання — швидкого відновлення критичної інфраструктури та енергетичного сектору для проходження зимового періоду.

Останні атаки рф на електроенергетичну систему призвели до того, що половину енергетичної інфраструктури України було пошкоджено. Ці пошкодження призвели до дестабілізації електромережі та необхідності застосування планових та позапланових відключень електроенергії в країні. Це впливає на всі сектори економіки та соціального життя України.

Орієнтовна вартість екстреної підтримки електроенергетики оцінюється в 500 мільйонів доларів США. Орієнтовна вартість екстреної підтримки сектору централізованого теплопостачання оцінюється ще в 500 мільйонів доларів США.

Якщо говорити про загальну оцінку потреб на відновлення, то на початку вересня Світовий банк, Єврокомісія та Уряд презентували спільний звіт з першою об’єктивною оцінкою потреб України.

Відповідно до звіту загальні потреби щодо відбудови та відновлення оцінюються у $349 млрд і це станом на 1 червня 2022 року. За попередніми оновленими оцінками Світового банку та Уряду України потреби на відбудову зростуть до 500-600 млрд доларів.

Україна вже сьогодні потребує допомоги. І я звертаюсь до вас, шановні колеги, надати нам допомогу на термінове відновлення.

Ми усвідомлюємо, що повинні довести свою відповідність усім критеріям ОЕСР та стандартам ЄС для вступу до цих спільнот як повноправного члена. І ми рішуче налаштовані працювати.

Ключові пріоритети та спільний план дій з чіткими вимогами дозволять нам пришвидшити процес реформ і досягти критеріїв відповідності приєднання до ОЕСР.

Ми продовжуємо реформи та європейську інтеграцію навіть під час війни, і будемо вдячні за надання нам чіткого плану нашого наближення з ОЕСР, щоб через рік ми могли спільно переглянути наш прогрес і розпочати переговори щодо вступу.

Дякую вам за довіру і ще раз підтверджуємо готовність України виконати свої зобов’язання потенційного члена на вступ в ОЕСР.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux