• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Приведення укриттів до належного стану: підсумки роботи Мінстратегпрому за перший квартал 2024 року
опубліковано 30 квітня 2024 року о 17:45

З початку 2024 року, було облаштовано 337 захисних споруд цивільного захисту по всій Україні. З них 13 – нове будівництво, 27 – модульні укриття, решта – реконструкції та ремонти. Загальна вартість цих робіт сягає 384,8 млн грн. Таким чином, протягом 2023 та 2024 років приведено до належного стану 7 165 укриттів. На це витрачено понад 9 млрд гривень. Це і субвенції, і державні  програми, і благодійні кошти, місцеві й обласні бюджети.

Про ці результати роботи розповів начальник Управління з питань координації діяльності з утримання фонду захисних споруд цивільного захисту Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Санжара. Він взяв участь у заході Національної кампанії моніторингу укриттів від Групи громадського моніторингу “Озон” Центру громадянських свобод, що проходив 30 квітня в Києві. 

Нагадаємо, 27 червня Уряд доручив Олександру Камишіну контролювати та координувати приведення укриттів України до належного стану. Відтоді Мінстратегпром здійснює координацію цього процесу.

“Протягом першого кварталу цього року за ініціативи Мінстратегпрому запрацював Координаційний штаб. Це тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету міністрів України. Перше засідання проходило 6 лютого. Штаб об’єднує всі установи, організації й відомства, які задіяні в процесі приведення укриттів до належного стану. Таким чином їх співпраця стала тіснішою, а поточні питання вирішуються більш оперативно”, — сказав Олександр Санжара. 

Також на початку року був запущений чат-бот open_shelter_bot. Через нього можна швидко повідомити про будь-яку проблему з укриттям. В режимі реального часу представники міністерства опрацьовують заявки та передають інформацію відповідальним установам. 

Станом на зараз, 7 486 людей встановили бот, було проведено 41 410 сесій, опрацьовано 2 109 заявок. 

На платформі #Залізне_укриття регулярно оновлюється інформація щодо кількості облаштованих укриттів та стану робіт окремо по кожному.

Загалом протягом 2024 року планується привести до належного стану 2021 укриття. З них 1 684 — в процесі виконання. Загальна сума усіх робіт становитиме 8 810 млрд грн.

Свою кампанію моніторингу доступності та базової якості захисних споруд цивільного захисту ініціатива «Озон» проводила з вересня по грудень 2023 року. Досліджували укриття у містах Київ, Луцьк, Львів, Черкаси, Миколаїв, Одеса та Шостка (Сумська область). Така кампанія проходить уже вдруге.

“Ми запустили моніторинг укриттів, аби допомогти владі побачити основні проблеми, що стосуються доступності та базової якості укриттів, і допомогти їх вирішити. Реальність така, що ми маємо багато проблем з доступністю і сюди включаємо широкий спектр питань: від якісного інформування до зручних входів для маломобільних груп населення. Порівнюючи результати 2022 та 2023 року, ми бачимо певні позитивні зміни: влада на місцях працює і відкриває укриття, але роботи ще багато. Ми маємо зрозуміти, що доступність укриттів для всіх – це база, яку треба забезпечувати під час воєнного стану”, — сказала керівниця групи громадського моніторингу "Озон" Іванна Мальчевська.

Після презентації результатів роботи моніторингової групи та Мінстратегпрому  відбулась публічна дискусія «Як зробити укриття доступними». Окрім Олександра Санжари та Іванни Мальчевської, участь взяли начальник відділу Департаменту організації заходів цивільного захисту апарату ДСНС Сергій Ободовський, громадська діячка та консультантка з питань безбар'єрності Уляна Пчолкіна та директор Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роман Ткачук. 

Серед іншого, обговорили тему безбар’єрного доступу укриттів та шляхи подолання цієї проблеми.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux