Моя основна мета, з якою я тут, — заручитися підтримкою офіційного Берліну. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України під час робочої зустрічі з Віцепрезиденткою Німецького Бундестагу Катрін Ґьорінг-Екардт та співголовами партії «Союз90/Зелені» — Омідом Нуріпуром і Рікардою Ланґ.
Насамперед Спікер Парламенту наголосив, що Україна була б вдячна, якби Бундестаг знайшов можливість розглянути резолюцію щодо підтримки європейського прагнення України та надання їй статусу кандидата у члени ЄС.
До того ж Руслан Стефанчук зазначив, що українці сьогодні продемонстрували не лише своє прагнення стати частиною об’єднаної Європи, але вони й можуть запропонувати Європі розв'язання питання продовольчої безпеки, захисту її Східного фронту, нових ініціатив в економіці й цифровізації.
«Важливим питанням для нас є військова допомога, тому ми з вдячністю сприймали дуже багато рішень, які здійснювалися насамперед Бундестагом і федеральним Урядом щодо допомоги Україні. Єдине, що я дуже б просив, щоби ці історичні рішення, які ухвалюються, були максимально швидко імплементовані», — закцентував Руслан Стефанчук.
Він також зазначив, що перемога у цій війні — це питання не лише військової тактики, а й економічного тиску, санкцій на російську федерацію, ембарго, відключення від SWIFT та повної блокади будь-якої торгівлі.
Зі свого боку, Віцепрезидентка Бундестагу Катрін Ґьорінг-Екардт наголосила, що вже зараз варто починати процес відбудови України. Співголова партії «Союз90/Зелені» Рікарда Ланґ додала, що триває робота над відмовою від російських енергоносіїв.
«Якщо ми розриваємо відносини, ми більше ніколи не повернемося до такої ситуації. Ми частково відмовилися від вугілля… Ми працюємо над зменшенням споживання російського газу», — зазначила Рікарда Ланґ.
Зі свого боку, співголова партії «Союз90/Зелені» Омід Нуріпур також заявив, що Україна має отримувати озброєння більше і швидше.