• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
У Верховній Раді України провели зустріч з делегацією Єврокомісії та Представництва ЄС в Україні
опубліковано 11 липня 2023 року о 16:49

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко провів зустріч із Генеральним директором з питань сусідства та переговорів Європейської Комісії Гертом Яном Коопманом та Головою Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасом. Зустріч відбулася за участі керівників та представників депутатських фракцій і груп Парламенту.

Головним питанням розмови стало виконання Україною, зокрема Верховною Радою України, рекомендацій Європейської Комісії та обговорення наступних кроків з виконання кожної із них.

«Ми продовжуємо наш євроінтеграційний шлях і ми вдячні Єврокомісії за усну оцінку вже виконаної частини. Вона була вчасна і важлива для нашого розуміння як ми маємо прискоритися та інтенсифікуватися, і за якими напрямами у нас ще є невиконані задачі», — зазначив Олександр Корнієнко.

При цьому він детально зупинився на наступних кроках у виконанні Парламентом України своєї частини євроінтеграційного треку.

Зокрема, йшлося про рекомендацію щодо реформування Конституційного суду України. Перший віцеспікер запевнив, що вже найближчим часом Парламент України має вийти на прийняття Закону про конкурсний відбір кандидатур на посаду судді КСУ у другому читанні, згідно з рекомендаціями Венеційської Комісії. Відтак, після прийняття документа і підпису Президента, буде розпочатий процес відбору цих суддів.

Щодо наступної рекомендації, яка стосується антикорупційного законодавства, Олександр Корнієнко закцентував, що в усному звіті Єврокомісії визначено тільки невеликий прогрес.

«Тут маємо говорити про інтенсифікацію відновлення електронного декларування. Це питання активно дискутується у Парламенті. Що стосується імплементації державної антикорупційної програми, то Парламент активно працює з усіма документами, які вносяться Урядом на її виконання. Вони охоплюють точкові зміни, які важливо втілювати», — зауважив Перший заступник Голови Верховної Ради України.

Третя рекомендація щодо боротьби з відмиванням грошей і стратегії реформування правоохоронних органів, за словами Олександра Корнієнка, тісно пов’язана із прийняттям Закону про повернення ризик-орієнтованого підходу для політично значущих осіб, який вже готовий для внесення до сесійної зали для прийняття рішення у першому читанні.

Зупинився Перший віцеспікер і на антиолігархічних питаннях. Він висловив сподівання, що до кінця липня буде прийнято документ про Антимонопольний комітет, «який є дуже важливим етапом саме в імплементації рекомендацій про антиолігархічне законодавство».

Щодо останньої рекомендації відносно законодавства про національні меншини, Олександр Корнієнко зауважив, що тут Парламент продовжує працювати над визначенням шляхів імплементації у європейське законодавство та втілення рекомендацій Венеційської Комісії.

Також він подякував представникам Європейської Комісії за нову макрофінансову програму.

«Парламент буде одним із ключових виконавців цієї програми з боку України. Адже більшість реформ, які ми маємо імплементувати, перебуватимуть в сфері реформування українського законодавства. І ми активно працюємо над певною внутрішньою реорганізацією Парламенту, яка б дозволила більш ефективно це здійснювати», — зазначив Перший віцеспікер.

Наостанок він додав, що Україна, і Парламент зокрема, завжди уважно ставилися до всіх рекомендацій Європейської комісії, особливо до зауважень щодо їхнього виконання.

Адже це ті кроки, які, за словами Олександра Корнієнка, «допоможуть після відкриття переговорів нашому поступу у Євросоюз. Допоможуть стати економічно та соціально більш стійкими, сильними, щоб відповідати високому рівню цих критеріїв».

Зі свого боку, Генеральний директор з питань сусідства та переговорів Європейської Комісії Герт Ян Коопман, від імені Голови Європейської Комісії, запевнив українського колегу у сталій підтримці України на її євроінтеграційному шляху.

«Це велика честь для мене і для моїх колег – бути тут. Як у будь-якій демократії, парламент — це серце демократії, і ви доклали всіх зусиль для того, щоби ця демократія і далі розвивалася, попри дуже складні обставини. Ми хочемо, щоби Україна була частиною європейської сім’ї якнайшвидше», — зауважив Герт Ян Коопман.

Він також прокоментував виконання Україною рекомендацій Єврокомісії для набуття повноправного членства у ЄС. Зокрема, за його словами, Україна «на дуже доброму шляху».

«Ви зробили неможливе у ці жахливі часи. Але зараз час останнього поштовху. Є ще кілька елементів, яких не вистачає, і вони, значною мірою, — в руках Верховної Ради», — зауважив Герт Ян Коопман.

Він також висловив повну готовність Єврокомісії допомагати у проходженні шляху до повного виконання всіх рекомендацій для набуття членства у ЄС: «Ми хочемо, щоби ви досягли успіху. Давайте зробимо все, щоб не втратити цю історичну можливість. Давайте одночасно рухатися як щодо процесу розширення, так і щодо відновлення України. Це величезна відповідальність для вас, як представників народу. А ми тут для того, щоб вам допомагати і продовжувати наш діалог».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux