27 квітня у Запоріжжі на базі Льотно-випробувального комплексу АТ «Мотор Січ» відбулася нарада щодо стану виконання ряду проєктів в інтересах оборонного відомства України.
Участь у заході взяли заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тарас Коваленко, заступник Міністра оборони України Олександр Миронюк, а також керівництво ДП «Антонов», АТ «Мотор Січ», ДП «Івченко-Прогрес» та інших підприємств і установ.
Під час наради заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тарас Коваленко доповів про результати роботи Міністерства. Зокрема, зазначив, що Мінстратегпром розробив та оприлюднив для консультацій з громадськістю проєкт Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки, яка розроблена з урахуванням пропозицій фахівців галузі. Окрім того, в січні цього року Уряд схвалив підготовлену Міністерством Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки, а вже зовсім скоро буде представлена сама Програма. Тарас Коваленко також акцентував увагу на необхідності більш активної роботи українських підприємств на зовнішніх ринках та розвитку багатостороннього співробітництва.
Під час наради були заслухані, зокрема, доповіді Президента АТ «Мотор Січ» В. Богуслаєва, в.о. Генерального директора ДП «Антонов» С. Бичкова та директора ДП «Івченко-Прогрес» І. Кравченка. Порушувалися питання щодо виробництва авіаційної техніки, лопатей, двигунів, агрегатів та комплектуючих, виконання державного оборонного замовлення, а також проблемні аспекти розвитку авіаційної галузі.
Учасники заходу ознайомилися з низкою перспективних проєктів у сфері авіадвигунобудування та будівництва літаків, над якими нині працюють підприємства. В. Богуслаєв звернув увагу на необхідність держави зосередитися на підтримці розвитку наукоємних технологій, агрегатобудуванні та підготовці кадрів. Своєю чергою С. Бичков закликав підняти в небо літак Ан-70, адже це унікальна в своєму класі машина, яка має значний внутрішній та експортний потенціал.
За словами заступника Міністра Тараса Коваленка, на сьогодні на АТ «Мотор Січ» тривають державні льотні випробування композитних лопатей для вертольотів Мі-8 та металевих – для Мі-24 українського виробництва. У кінці травні 2021 року вони мають бути завершені й надалі лопаті приймуть на озброєння. Стосовно ситуації навколо літаків Ан-178, то наразі на ДП «Антонов» організовано виробничий процес, ведеться робота над закупками необхідних комплектуючих. Триває стапельне складання фюзеляжу першого з трьох транспортних літаків Ан-178 для Міністерства оборони України. Завершення цього етапу, як і планувалося раніше, має відбутися до кінця травня поточного року.
Нагадаємо, льотні випробування композитних лопатей для вертольотів Мі-8 та металевих – для Мі-24 українського виробництва розпочалися в грудні 2020 року на Льотно-випробувальному комплексі АТ «Мотор Січ». На перших польотах вертольотів з українськими лопатями був присутній Віце-прем'єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський. Тоді він, зокрема, заявив:
«Це визначна подія для України, адже країна увійшла в п’ятірку держав світу, які виготовляють лопаті для важких вертольотів! А це означає, ми маємо нові можливості для української армійської авіації та перспективи для розвитку експортних ринків».