• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
«Україна проти російської військової агресії: досвід і новації». Промова Міністра Олександра Камишіна на Індустріальному форумі НАТО
опубліковано 26 жовтня 2023 року о 10:02

25 жовтня у Стокгольмі відбувся щорічний Індустріальний форум НАТО. На ньому виступив Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін. Публікуємо його промову.

Перш за все, я хотів би нагадати, що Україна зіткнулася з російською агресією не 608 днів тому, а раніше, у 2014 році. У нас було достатньо часу, щоб вивчити російські методи так званої гібридної війни, і перед тим, як зіткнутися з повномасштабним вторгненням, ми отримали досвід. Зараз ми хочемо попередити наших партнерів: не варто недооцінювати небезпеку. Десятиліттями багато хто з нас вважав, що конфлікти такої інтенсивності, з якими ми стикаємося сьогодні в Україні, залишилися в минулому. Але тепер ми бачимо загрози і маємо бути готовими.

Вплив агресивної війни Росії охоплює як тактичні, так і стратегічні рішення в оборонній промисловості, на полях бою, даючи цінні уроки, які можуть бути корисними для оборонних стратегій НАТО.

В умовах виснаження запасів зброї і боєприпасів – так званої "війни складів" – в усьому світі, нарощування виробничих потужностей набуває вирішального значення і значною мірою визначає напрямок війни, яку ми зараз ведемо.

Перебіг традиційних військових дій підкреслює важливість збільшення виробництва боєприпасів. Україна, Європейський Союз та Сполучені Штати активізують зусилля з нарощування своїх виробничих потужностей та зміцнення ланцюгів постачання.

Поява дронів у різних сферах додала нового виміру сучасній війні. Досягнення в галузі радіоелектронної боротьби демонструють критичну роль оборонних технологій та необхідність постійного прогресу. І ми були б раді поділитися отриманими уроками з оборонною промисловістю НАТО.

Стрімка гонка інновацій і роль нових оборонних технологій говорять про важливість досягнення технологічної переваги в прагненні до перемоги.

Перевірені в боях технології, спеціалізований досвід та експертиза України відкривають перед усіма вами унікальні можливості. Здатність країни до модернізації, особливо в частині переходу від радянських стандартів до стандартів НАТО, демонструє значний потенціал.

Україна має стати наступним арсеналом вільного світу, і для цього необхідно будувати міцні державно-приватні партнерства. Така співпраця може посилити оборонні спроможності та сприяти глобальній безпеці.

Наближаючись до 75-ї річниці стрворення НАТО, яка відзначатиметься на Вашингтонському саміті наступного року, ми, можливо, захочемо згадати початкові причини, що призвели до його виникнення. Після розпаду Радянського Союзу ми вважали, що головна загроза зникла. Політика НАТО тоді була зосереджена на зменшенні військової присутності та участі в антитерористичних операціях. На жаль, зараз ми змушені переглядати основоположні принципи: військові альянси створюються для посилення можливостей колективної оборони. Для ведення війн – повномасштабних війн – проти тираній. За свободу, за демократію – за ті цінності, які ми відстоюємо в Україні.

Я тут для того, щоб сприяти розвитку оборонної промисловості України. Я вдячний кожному з вас, вашим країнам, за ту зброю і боєприпаси, які ви надали моїй країні, які допомагають нам вистояти. Маючи все це озброєння в Україні, я вважаю, що логічним наступним кроком для оборонних індустрій країн НАТО має стати локальне виробництво.

По-перше, це технічне обслуговування та ремонт, по-друге, це можуть бути науково-дослідні роботи та збирання, а потім повномасштабне виробництво. Я впевнений, що це допоможе вам вирішити низку тих завдань, які я почув від генерала Філіпа Лавіня (Верховного головнокомандувача ОЗС НАТО) – виробляти більше, швидше, дешевше, а іноді навіть краще.

Я чув від Генерального секретаря занепокоєння щодо витрат. Необхідно інвестувати в оборонну промисловість, склади, запасні деталі та запаси – хоча це все може й не використовуватись.

Я можу сказати, що найвища ціна, яку ми платимо, – це життя людей. Ми готові ділитися досвідом, який ми отримали в цій війні і в оборонній промисловості, особливо в оборонних технологіях. Але, будь ласка, не треба недооцінювати небезпеку.

Ми будували мою країну як житницю Європи та всього світу. І ми мали успіхи в сільському господарстві, в продажі зерна, з низькою ціною і дешевою вартістю логістики. Ми були ефективні в цьому. Ми показали, що можемо бути ефективними, якщо ми щось робимо.

Зараз ми будуємо мою країну як арсенал вільного світу. І я впевнений, що кожен з вас, кожна з ваших компаній і країн може знайти можливість бути частиною цього процесу.

Давайте зробимо це разом. Дякую.

Відео промови Олександра Камишіна з українськими субтитрами:


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux