29 грудня Уряд створив Координаційний штаб з питань приведення об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту як таких, що мають стратегічне значення для забезпечення захисту населення, у належний стан.
Проєкт постанови розробили в Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України з власної ініціативи.
Координаційний штаб стане тимчасовим консультативно-дорадчим органом КМУ. Він сприятиме тісній співпраці та комунікації між центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, а також оперативному розв’язанню проблемних питань, що виникають у процесі, повідомив заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тимур Ткаченко.
“Ми маємо побудувати масштабну екосистему, де кожен матиме свою зону відповідальності. Окрім цього, робочі групи працюватимуть над вирішенням проблемних питань, розробкою нормативно-правових актів та стимулюванням залучення інвестицій. Маємо перелік чітких завдань для відпрацювання, які позитивно вплинуть на хід робіт з облаштування захисних споруд цивільного захисту”, - зазначив заступник міністра.
Рекомендації та пропозиції подаватимуть на розгляд Кабінету міністрів.
Тимур Ткаченко очолюватиме Координаційний штаб, також до його складу увійдуть представники ДСНС, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства освіти, Міністерства внутрішніх справ, ДІАМ, Фонду держмайна, Радник - уповноважений Президента з питань безбар’єрності та представники обласних військових адміністрацій.
Нагадаємо, 27 червня Уряд доручив Міністру з питань стратегічних галузей промисловості Олександру Камишіну контролювати та координувати приведення укриттів України в належний стан.
Перша ревізія, проведена Міністерством у червні, виявила, що у фонді захисних споруд цивільного захисту України налічується 61 328 функціонуючих укриттів різного типу, значна частина яких — у неналежному стані. За чотири місяці роботи до належного стану було приведено 2 604 з них. До кінця року додасться ще 2 956 відремонтованих укриттів. На це піде 1,4 млрд грн. Джерела фінансування: місцеві бюджети, державні субвенції, кошти донорів та меценатів.
Всього за 2023 рік були виконані роботи на 6828 обʼєктах на суму 9 189 188 620 грн. До належного стану привели 765 протирадіаційних укриттів, 5957 найпростіших, 10 споруд подвійного призначення та 96 сховищ.