В інтерв’ю інтернет-виданню "Цензор.НЕТ" Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський підсумував результати роботи за 2020-2021 роки.
"Значна частина із визначених на початку завдань виконана, – наголосив Віце-прем’єр-міністр України, відповідаючи на запитання журналіста. – Зокрема, Президентом України затверджено "Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України", яка була розроблена Мінстратегпромом. Схвалена Концепція Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки. Останні погодження проходить і сама Загальнодержавна програма на цей період. 17 вересня вона була підтримана урядовим комітетом. (29 вересня 2021 року Програма вже була схвалена КМУ, – Ред.). Урядом прийняті всі постанови Мінстратегпрому для імплементації Закону України "Про оборонні закупівлі", який принципово змінює процес оборонних закупівель у країні. Вже функціонує електронний реєстр учасників відбору та виконавців державних контрактів, який докорінно змінює принципи організації й проведення закупівель озброєння та військової техніки відповідно до ЗУ "Про оборонні закупівлі".
Олег Уруський Також зазначив, що вперше за останні 12 років на засіданні Уряду було затверджено Державну цільову науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки, розроблену Мінстратегпромом.
"Її реалізація сприятиме створенню нових конкурентоспроможних авіаційних технологій, матеріалів, виробничих процесів та обладнання, яке використовуватиметься у серійному виробництві літаків та іншої авіаційної техніки", – сказав Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України.
"За сприяння Мінстратегпрому та активної роботи "Укроборонпрому" і ДП "Антонов" у грудні 2020 року укладено перший контракт за часів Незалежності України на 3 літаки Ан-178 для Збройних сил України", – додав Олег Уруський.
Окрім того, урядовець нагадав, що триває робота зі створення Центру сертифікації продукції зі спеціальних сталей, сплавів та металургійного матеріалознавства, а також Агенції оборонних технологій і Фонду підтримки оборонної промисловості.