Україна ставить собі за мету протягом трьох років вивести на орбіту Землі шість супутників високого розрізнення. Про це в інтерв’ю «Security Talks» заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський, коментуючи схвалення Урядом проєкту Закону України «Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки».
Програмою передбачається створення системи дистанційного зондування Землі середнього, високого та надвисокого розрізнення. У кінці 2021-го – на початку наступного року планується запустити перший за останні 10 років космічний апарат «Січ-2-30» – супутник середньої просторової розрізненості, який буде корисним для екологів, аграріїв та військових.
Схвалена Урядом Програма також передбачає створення ракетно-космічної техніки. Віце-прем’єр-міністр України звернув увагу на розділ Програми про наукові прикладні дослідження та зауважив, що Україна може запропонувати світовій спільноті принципово нові розробки, зокрема в геофізиці та дослідженні іоносфери. Передбачається запуск космічного апарата наукового призначення та створення місячного модуля.
Найближчим часом Загальнодержавна цільова науково-технічна космічна програма України на 2021-2025 роки буде подана на розгляд Верховної Ради України.