Україна постійно шукає можливості для протистояння російській агресії та загалом для посилення національної безпеки й оборони.
«Лише розвиток та застосування асиметричного потенціалу за рахунок новітніх оборонних технологій дозволяє реалізувати стратегію стримування», - наголосив Перший віцепрезидент Національної академії наук України, Герой України Володимир Горбулін на першому засіданні Координаційної платформи Мінстратегпрому з розвитку озброєння і військової техніки, що днями відбулося в Будинку Уряду.
Також науковець зазначив, що «…Міноборони наполегливо тримає курс на імпорт озброєнь та військової техніки для ЗСУ. За фактом, Україна купує за кордоном ударні безпілотники й комплекси протидії, засоби зв’язку, ракетні катери, корвети, вертольоти, протитанкові комплекси тощо. Та хоче придбати американські бойові літаки й засоби протиракетної оборони».
За словами Першого віцепрезидента НАН України потрібно більше уваги приділяти вітчизняному оборонно-промисловому комплексу, який протягом останніх років демонструє неабиякий рівень запропонованих високотехнологічних рішень.
Так, серед перспективних напрямів Володимир Горбулін назвав ракетну галузь, яку Україна здатна розвивати самостійно: «Пропонується побудувати в країні систему стримування за рахунок ракетних технологій. Це одночасно і ракетний меч, і ракетний щит України».
Володимир Горбулін також виокремив створення розвідувально-ударних систем для масового застосування, а також суміжних із ними систем функціонального забезпечення.
«Це технології створення й впровадження автоматизованих систем управління військами та озброєнням, засоби радіоелектронної розвідки, радіоелектронної боротьби, роботизована техніка різного функціоналу і базування. Звичайно, слід додати засоби захищеного зв’язку та протидії в кіберпросторі. А також розробки зброї на нових фізичних принципах – зокрема, створення електромагнітної та лазерної зброї», – уточнив Перший віцепрезидент НАН України.