• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Юрій Петровський: Успішна реформа авіабудування стане індикатором інвестиційної привабливості України
опубліковано 16 червня 2021 року о 13:45

16 червня в рамках XII Міжнародного авіакосмічного салону «Авіасвіт ХХІ» у Києві відбулася Конференція авіаційної промисловості України-2021. У заході взяв участь заступник Міністра з питань європейської інтеграції Мінстратегпрому Юрій Петровський.

Учасники конференції обговорили поточний стан та перспективи розвитку авіаційної промисловості України.

У своєму виступі Юрій Петровський наголосив, що ситуацію у вітчизняному авіабудуванні слід змінювати і на це є політична воля вищого керівництва країни.

«З моменту свого створення Мінстратегпром почав приділяти першочергову увагу авіабудуванню, і поточна об’єктивна реальність вказує на те, що в галузі після періоду застою почали відбуватися позитивні зрушення», – зазначив представник Мінстратегпрому.

Серед таких зрушень Юрій Петровський назвав актуалізацію Стратегії відродження вітчизняного авіабудування – її термін розширено до 2030 року, внесено зміни до плану заходів з виконання Стратегії, а також затвердження Концепції Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки. Найближчим часом планується винести Програму на затвердження – уже отримано висновки Мінекономіки та науково-технічної експертизи.

«Вперше за роки Незалежності флагман українського авіабудування ДП «Антонов» у кінці 2020 року отримав замовлення під державні гарантії на будівництво трьох військово-транспортних літаків Ан-178-100Р для Міноборони України. Очікується затвердження програми закупівлі Ан-178 для Міністерства внутрішніх справ», – повідомив заступник Міністра з питань європейської інтеграції Мінстратегпрому.

Юрій Петровський також наголосив, що триває модернізація виробничих потужностей під виготовлення нових літаків на ДП «Антонов».

«Переоснащення виробництва призведе до суттєвого підвищення якості продукції, скорочення термінів її виготовлення та, як наслідок, – до підвищення конкурентоспроможності наших літаків на міжнародній арені», – зазначив посадовець.

За його словами, особливу увагу розвитку вітчизняної авіабудівної галузі приділяє Президент України Володимир Зеленський. Так, глава країни поставив завдання створити нову державну авіакомпанію, яка експлуатувала б літаки вітчизняного виробництва.

«Реалізація цього проєкту має підвищити мобільність населення, збільшити престиж України у Європі та світі і забезпечити потреби в повітряних перевезеннях на внутрішніх і міжнародних авіалініях», – пояснив Юрій Петровський.

Представник Мінстратегпрому також висловив переконання, що ситуація в галузі поліпшиться після створення в ході реформування державної холдингової компанії «Аерокосмічні системи України», до складу якої увійдуть холдинги «Антонов» та «Авіадвигунобудування» – з єдиним центром ухвалення рішень, виробничої і маркетингової політики.

«Це забезпечить залучення сильних технологічних партнерів, фінансові ресурси та вихід на міжнародні ринки. Буде підвищена ефективність діяльності кожного з підприємств холдингу в єдиному бізнесі», – сказав посадовець.

Юрій Петровський вважає, що реформування та виведення на новий рівень авіабудування України має стати прикладом для всіх стратегічних галузей промисловості, а також об’єктивним індикатором інвестиційної привабливості нашої країни.

Учасники Конференції авіаційної промисловості України-2021 ухвалили рішення звернутися до Кабінету Міністрів України щодо прискорення корпоратизації підприємств авіаційної промисловості та передачі Мінстратегпрому повноважень із управління корпоративними правами держави щодо цих підприємств.

У рішенні конференції також ідеться про необхідність закріпити за літакобудуванням статус пріоритетної галузі економіки, створити лізингову систему забезпечення авіакомпаній України вітчизняною авіатехнікою, забезпечити пріоритетність закупівлі українських літаків для державних замовників та національного авіаперевізника, який мають створити відповідно до доручення Президента України.

Організаторами Конференції авіаційної промисловості України-2021 стали Асоціація «Укравіапром», Об’єднання організацій роботодавців авіаційної промисловості України і Профспілка працівників авіабудування та машинобудування України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux