• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Звернення Президента України Володимира Зеленського до Верховної Ради України
опубліковано 01 липня 2022 року о 13:39

Шановний пане Голово Верховної Ради України, шановний пане Прем'єр-міністре України, шановні народні депутати України, шановні присутні!

Розпочалася нова історія України та Європейського Союзу, ми тепер не поруч, ми тепер разом. Не два сусіди, між якими кордони й бар’єри, а одна європейська родина, яка має спільні цінності і спільну долю. І це не просто слова, це не декларативно, це не якісь сподівання чи якийсь там політичний розрахунок, це юридично зафіксований статус. Україна здобула статус кандидата на вступ до Європейського Союзу.

115 днів між подачею української заявки на вступ і відповіддю Європейського Союзу — це рекордно короткий термін. Ми були згуртовані так само, як заради нашої оборони, ми діяли у єдності так само, як для захисту нашої держави, нашої землі. Ми не зупинялися ні на мить, поки Європейська рада не ухвалила позитивне рішення так само, як не зупинимося ні на мить, поки не здобудемо перемогу, перемогу України. Ми усвідомлюємо, що європейська інтеграція України — це гарантування всім поколінням нашого народу вільного і забезпеченого життя на основі найкращих людських цінностей. І тому це честь, велика відповідальність для кожного з нас брати участь у реалізації європейських прагнень нашої держави.

Що таке 115 днів? Це багато всього, це сотні переговорів, зустрічей, телефонних розмов, сотні акцій, мітингів, концертів на підтримку України й нашого кандидатства, сотні ухвалених рішень. Це сотні різних оновлених процедур і тисячі, тисячі сторінок ідеально заповненого опитувальника, який ми отримали від Європейської комісії. Усе це не було просто, але ми це зробили, вітаю вас.

Ми створили надзвичайно міцний фундамент, який уже нікому не зруйнувати та на якому ми можемо зробити наше європейське майбутнє нашим сьогоденням. Україна воює за свій ціннісний вибір — бути незалежною державою у сім’ї великій, у сім’ї вольній, новій, сім’ї європейській.

Українцям доводиться зі зброєю в руках захищати свою незалежність, безпеку кожної нашої людини, те, щоб українські ранки починалися не так трагічно, як сьогоднішній, із російського ракетного удару по Одесі та по області, із чисельних жертв, а щоб українські ранки були такими ж мирними, як і ранки кожної столиці Європи зараз у ХХІ столітті.

Я дуже хочу, щоби всі, хто сьогодні на державних посадах, сприймали свій обов’язок працювати заради європейського вибору, як боротьбу за нашу державу, боротьбу за Україну, за нас із вами. Ми маємо готувати державу до початку переговорів про членство так само інтенсивно і так само відповідально, як готували рішення про кандидатство.

Сьогодні у цьому залі з’явиться прапор Європейського Союзу. І це має бути не просто красивий жест, не просто символ — це має бути символом нашого завдання, завдання всіх нас, усіх гілок влади, насамперед, щоби жодних пауз у нашій роботі не було, щоб ухвалювалось кожне рішення, необхідне для європейського шляху України. І щоби це були такі рішення, позитив від яких буде відчувати українське суспільство, українські родини, українські громадяни.

Набуття членства в Європейському Союзі — це не лише геополітика чи реалізація політичних прагнень, це конкретні речі, це конкретні переваги, які приносять користь життю кожної людини в Україні, кожної компанії, кожної державної інституції. Лише за останній час зроблено «транспортний безвіз», «авіаційний безвіз», ми отримали максимально відкритий доступ до європейського ринку без мит і квот. Ми приєдналися до спільної європейської енергетичної мережі та тепер маємо змогу експортувати електрику країнам Європейського Союзу.

Це революційне рішення для нашої економіки та нашої держави. На черзі — «митний безвіз», «цифровий безвіз», тобто приєднання України до програми «Цифрова Європа». Ми маємо значно прискорити роботу над «промисловим безвізом». І, звичайно, ми маємо досягти рішення про скасування плати за роумінг між Україною та країнами Євросоюзу на постійній основі.

Європейський шлях — це саме такі рішення, кожне з них посилює саме нашу державу та кожного з вас. Разом вони створюють нові можливості для всієї Європи. Завдяки реалізації українського потенціалу Європа стає сильнішою — сильнішою! — разом з Україною.

Багато рішень залежатиме саме від Верховної Ради України, від кожного з депутатів, від того, наскільки ви, шановні народні депутати, готові працювати заради цього шляху та від того, наскільки урядовці будуть працювати у координації з вами та нашою дипломатією. Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом реалізована вже на 63 відсотки, і 37 відсотків залишається завданнями для нас всіх, для нашої держави.

Але вам належить ще розробити, захистити перед колегами й ухвалити десятки, десятки важливих законопроектів. Це також не буде просто, однак цьому немає альтернативи. Навіть якщо ви знаєте, що не зберете аплодисментів тим чи іншим рішенням, однак якщо це рішення потрібно для цього складного важливого європейського шляху нашої держави, ви маєте ухвалити такі рішення.

Сьогодні ми підписуємо спільну заяву, яка є сигналом єдності всіх гілок влади та свідченням нашої рішучості у досягненні стратегічної мети України, а саме — повноцінного членства в Європейському Союзі. І підписання цієї заяви має значення те саме, що й підписання заявки на вступ на п’ятий день війни.

Ми йшли до кандидатства 115 днів і наш шлях до членства не має займати десятиліття, роки. Ми маємо долати цей шлях швидко, наскільки це можливо — це залежить від нас. Зробити нашу частину роботи ми маємо ідеально, щоби дати можливість нашим друзям в Європейському Союзі так само швидко, так само консолідовано ухвалити для нас ще одне історичне рішення. Підпишемо.

Хотів би запросити шановного Голову Верховної Ради і шановного Прем’єр-міністра. От тепер можна під ваші оплески.

Добре. Дякую.

Шановні присутні, сьогодні я хочу подякувати кожному європейському народу та кожному лідеру, які виступили за кандидатство для нашої держави.

Стільки переговорів за такий короткий проміжок часу, напевно, ще ніколи не було. Але всі ці переговори були предметними, усі вони були продуманими, часом були непростими. І я хочу подякувати усім присутнім, нашому Кабміну. Дуже дякую вам! Кожному і кожній.

І, дійсно, складна робота, яка в підсумку стала успішною. І великий персональний внесок у цей успіх зробили великі друзі України, які є, залишаються, впевнений, і будуть нашими великими друзями. Це Президент Європейської ради Шарль Мішель і Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

І сьогодні я маю честь запросити до виступу у Верховній Раді України Президентку Європейської комісії. Урсуло, хочу ще раз вам подякувати за лідерство у побудові цих потужних, міцних історичних відносин між Україною та Європою, які стали нашою новою історією, новою європейською історією, уже спільною європейською історією України.

Слава Україні!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux