Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук підбив підсумки пленарного засідання 14 липня, на якому було прийнято ряд важливих законодавчих актів, зокрема:
ПОСТАНОВИ:
9489 — достроково припинили повноваження народної депутатки України Плачкової Т.М.;
9491 — Верховна Рада України звернулася до Президента Грузії Саломе Зурабішвілі та парламентів держав-членів ЄС щодо необхідності здійснити гуманітарний акт та помилувати третього Президента Грузії, громадянина України Міхеіла Ніколозовича Саакашвілі.
9408 — рекомендували РНБО прийняти рішення про застосування персональних санкцій до визначених представників спортивних організацій рф та рб та забезпечити інформування компетентних органів ЄС, США, Канади, Австралії, Японії та інших держав, з метою розгляду ними питання щодо запровадження аналогічних обмежувальних заходів до цих осіб.
У ЦІЛОМУ:
5125 — запровадили нову модель регулювання діяльності кредитних спілок в Україні, відповідно до директив ЄС. Зокрема, визначили правовий статус, порядок створення, діяльності та припинення діяльності кредитних спілок та їх об’єднань, основні засади захисту прав та законних інтересів членів кредитних спілок, а також порядок державного регулювання та нагляду за їх діяльністю.
9431 — внесли зміни до ст. 73 Кодексу законів про працю України. Перенесли три свята: 15 липня буде Днем Української Державності, 1 жовтня — День захисників і захисниць України, а 25 грудня — Різдво Христове.
9354 — створили на території Вишгородського району Київської області парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Межигір’я» та утворили спеціальну адміністрацію парку-пам’ятки у сфері управління Мінзахисту довкілля та природних ресурсів України.
ЗА ОСНОВУ:
9274 — запропонували внести зміни до законодавчих актів України та уточнити повноваження суб’єктів забезпечення цивільного захисту. Зокрема, запропонували передбачити, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації працівники ДСНС.
9287/9288 — запропонували внести зміни до діючого законодавства та вдосконалити правове регулювання захисту прав спадкоємців в умовах воєнного або надзвичайного стану. Зокрема, запропонували передбачити правовий механізм врегулювання правовідносин щодо місця відкриття спадщини, строків прийняття спадщини на тимчасово окупованих територіях або на територіях, де ведуться бойові дії. Крім того, запропонували передбачити правовий механізм оформлення спадкових справ у період дії в Україні воєнного чи надзвичайного стану.