• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Мінстратегпром та Мінекономіки запустили програму «Зроблено для перемоги»
опубліковано 07 квітня 2025 року о 20:19

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України спільно з Міністерством економіки України запустили програму підтримки українських виробників комплектуючих для виробів озброєння та військової техніки – на 1 млрд гривень.

Фінансування програми здійснюється з державного бюджету, на основі грантової програми для виробників переробної промисловості від Міністерства економіки України.

«Розвиток оборонно-промислового комплексу нині пріоритет усієї держави. Тож Міністерство економіки шукає способи підтримати ОПК у межах програм для цивільних виробників. Минулого року ми розширили програму грантів на переробку і дали можливість користуватися нею й виробникам дронів. Тепер запускаємо окремий напрям для виробників компонентів до озброєння. Підприємства можуть отримати до 8 мільйонів гривень для закупівлі обладнання на умовах співфінансування — 50% покриває держава, а 50% — виробники. Для підприємств у прифронтових регіонах та виробників БПЛА діють окремі умови — грант може покрити до 80%. Підтримка виробників компонентів до озброєння — інвестиція у нашу самодостатність і стійкість», – підкреслила Перша віцепрем’єрка України— Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

«Ми багато працюємо над локалізацією виробництва різних видів озброєння в Україні, зокрема військових інновацій. Один з найважливіших етапів цього процесу – виробництво комплектуючих до виробів. Мінстратегпром прагне до того, щоб українська зброя мала якнайбільший відсоток компонентів українського виробництва. Локалізація виробництва комплектуючих – частина нашої оборонної стратегії. Тож працюємо над посиленням цього напрямку, у тому числі – над фінансовою підтримкою виробників. Дякую Міністерству економіки за участь у підтримці українських виробників комплектуючих», – зазначив Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін.

«Для української оборонної екосистеми локалізація компонентів – це питання якості наших виробів і безпеки нашого виробництва. Наші виробники компонентів працюють у надскладних умовах. Наше завдання зараз – допомагати їм створенням нових можливостей підтримки і сервісів. Грантова програма «Зроблено для перемоги» спрямована на заохочення до локалізації виробництва компонентів для ОВТ. Чим більше компонентів українського виробництва матиме наша зброя, тим менше ми будемо залежати від зовнішніх постачальників», – наголосила заступниця Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Анна Гвоздяр.

Хто може отримати грант?

Отримати грантові кошти можуть майбутні підприємці, діючі ФОП або юридичні особи, які працюють за КВЕДами категорії С. Подати заявку можуть усі підприємці, окрім тих, що працюють на тимчасово окупованих територіях. На момент подачі заявки підприємець не повинен мати заборгованості по сплаті податків, не перебувати в стані банкрутства та не притягуватись до відповідальності за корупцію.

Куди можна спрямувати кошти?

Грант можна використати на придбання, доставку, монтаж та запуск виробничого обладнання, включно з впровадженням нового програмного забезпечення.

Умови програми

Максимальна сума гранту – 8 мільйонів гривень. Програма передбачає співфінансування: 50% фінансує держава, 50% – власні кошти виробника. Для виробників безпілотників та підприємств у прифронтових регіонах діють пільгові умови співфінансування – держава вкладає 80% вартості проєкту та ще 20% забезпечує підприємство.

Для отримання гранту «Зроблено для перемоги» виробнику комплектуючих для виробів озброєння та військової техніки необхідно обрати банк та подати заявку з бізнес-планом на порталі «Дія». Бізнес-план підприємства оцінює банк, рішення щодо видачі гранту ухвалює Міністерство економіки України.

Дізнатись більше про умови програми та подати заявку можна за посиланням.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux