Команда ветеранського напряму Мінстратегпрому спільно з Центром реінтеграції ветеранів провели захід для роботодавців у сфері оборонного виробництва «Зброя. Ветерани: посилюй свою команду ветеранами!». До заходу долучилися понад 30 HRів - представників приватних оборонних підприємств.
Заступниця Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Анна Гвоздяр зазначила, що це перший із запланованих заходів, спрямованих на підвищення ефективності людського капіталу ОПК шляхом залучення ветеранів та утримання їх на робочих місцях.
“Після війни до нас на оборонні підприємства приходитиме ще більше ветеранів, вони посилять команди і принесуть свій досвід, який вже зараз забезпечує унікальність нашої зброї. Ми маємо створити всі умови для цього – вже зараз залучати ветеранів до виробництва зброї і бути готовими згодом прийняти значно більшу кількість ветеранів на оборонні підприємства”, - наголосила Анна Гвоздяр.
Модератор заходу, ветеран та проектний менеджер із залучення ветеранів в оборонну промисловість Мінстратегпрому Дмитро Козацький поділився власним досвідом професійної реалізації під час проходження служби та в статусі ветерана. А також розповів, чому роботодавцям варто інтегрувати в команду людей з військовим досвідом.
“Під час проходження служби ти постійно прокачуєш професійні та особистісні скіли. Від володіння технікою, досвіду планування і логістики, до цифрових навичок. Від адаптивності, до лідерських якостей та здатності швидко приймати рішення. Це ті навички, які дозволяють працівникові-ветерану значно посилити команду роботодавця”, - пояснив Дмитро Козацький.
Керівниця Центру реінтеграції ветеранів Марина Соколова розповіла про реалії і перспективи ринку праці для ветеранів та дала поради роботодавцям:
як компанія може підтримати працівника-ветерана
проведення співбесіди з ветеранами
взаємодія з ветеранами-працівниками, які набули інвалідність
особливості адаптації та реадаптації працівників з військовим досвідом
розвиток, навчання, перекваліфікація ветеранів-працівників
побудова дружньої та привабливої для ветеранів корпоративної культури
“Досвід АТ «УОП» сьогодні вже підтверджує те, що оборонні підприємства можуть запропонувати ветеранам те, що не може майже жоден інший працедавець - не просто зайнятість, а роботу, яка має сенс для країни, що воює. І те, наскільки ми, як компанії будемо готові до якісної взаємодії з ветеранами, залежить життєздатність бізнесу - маємо прогноз, що зі кілька років близько 35% економічно активного населення України матиме військовий досвід або буде членами родин ветеранів,” - зазначила Марина Соколова.
Рекомендації щодо етичної комунікації з працівниками-ветеранами надала Тетяна Ціленко, керівниця психологічного відділу благодійного фонду «Веста». Вона підкреслила важливість психологічної підтримки ветеранів у процесі їхньої професійної інтеграції та адаптації.