Віце-прем’єр-міністр України – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський узяв участь у нараді з питань розвитку космічної галузі України, яка відбулася під головуванням Президента України Володимира Зеленського в Національному центрі управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ).
Олег Уруський, доповідаючи про стан справ у галузі, зазначив, що дія попередньої космічної програми завершилася у 2017 році. У січні цього року уряд ухвалив концепцію Загальнодержавної науково-технічної космічної програми, тож нині Державна космічна програма розроблена та скерована на погодження до відповідних відомств і міністерств.
Віце-прем’єр-міністр України висловив сподівання, що найближчим часом процес погодження завершиться, і програма буде затверджена урядом та спрямована до Верховної Ради України.
Олег Уруський розповів, що до програми, серед іншого, включено проєкти зі створення системи дистанційного зондування Землі з високим розрізненням, розробки місячного модуля, низка наукових програм. Багато проєктів пропонується розвивати за рахунок державно-приватного партнерства.
Віце-прем’єр-міністр України також наголосив на необхідності збільшення фінансування галузі й запропонував включити це питання під час розгляду змін до бюджету на поточний рік.
За словами Олега Уруського, стосовно запуску космічного апарата «Січ-2-1» уряд ухвалив постанову, яка розблокувала його фінансування, що дасть змогу завершити роботи 2021 року й у подальшому здійснити запуск космічного апарата, чого Україна не робила протягом останніх 10 років.
На нараді також виступили: голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай, перший віце-президент Національної академії наук України Володимир Горбулін, начальник НЦУВКЗ Володимир Присяжний, начальник інформаційно-аналітичного центру НЦУВКЗ Сергій Янчевський, а також ректор НТУ КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайло Згуровський, який долучився у форматі відеоконференції.
Фото: Офіс Президента України