Щорічне бюджетне фінансування Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки передбачається в межах 3 млрд гривень.
Про це в ефірі телеканалу «Київ» повідомив Віце-прем'єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.
За його словами, пріоритетними напрямами Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки, що фінансуватимуться за рахунок держбюджету, стануть дистанційне зондування Землі, прикладні і фундаментальні науково-космічні дослідження.
«Що стосується дистанційного зондування Землі, то після десятирічної перерви Україна планує (у грудні 2021 року. – Ред.) запустити космічний апарат «Січ-2-1 (2-30)». Він дасть змогу відпрацювати систему управління космічними апаратами, а також матиме прикладне значення для багатьох наших міністерств і відомств», – розповів Олег Уруський.
Окрім того, Віце-прем'єр-міністр України наголосив, що в Загальнодержавну цільову науково-технічну космічну програму на 2021-2025 роки закладено розробку космічних апаратів високої просторової розрізненої здатності.
«Сподіваюся, що в результаті виконання цієї програми Україна матиме на орбіті своє угруповання супутників дистанційного зондування Землі з розрізненням до 50 см», – зазначив Олег Уруський.
Посадовець також додав, що до проєктів з розробки ракет-носіїв, систем супутникового зв'язку та навігаційних систем планується залучати інвестиційні кошти.
Нагадаємо, дія попередньої державної космічної програми завершилася 2017 року. Новостворене Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України розробило концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки, яку Кабінет Міністрів України ухвалив у січні 2021 року.
9 квітня Мінстратегпром оприлюднив на офіційному вебсайті для проведення консультацій з громадськістю проєкт Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки та надіслав цей документ на погодження до інших центральних органах виконавчої влади.