Україна бере активну участь у міжнародних космічних програмах «Antares» і «Copernicus», а також у проєкті «Vega».
Про це в ефірі телеканалу «Київ» розповів Віце-прем'єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський.
За його словами, українське підприємство «Південмаш» виготовляє та постачає до США першу ступінь ракети-носія «Antares».
«Також працюємо в рамках проєкту «Vega» Європейського космічного агентства, для якого Україна постачає двигун четвертого ступеня ракети-носія. Окрім цього, тісно співпрацюємо з нашими партнерами по програмі Євросоюзу «Copernicus» – до цієї системи буде долучено український космічний апарат «Січ-2-1 (2-30)», – зазначив Віце-прем'єр-міністр України.
Олег Уруський також сказав, що Державне космічне агентство України підписало угоду про входження в програму «Artemis» («Артеміда») з освоєння Місяця.
«Але щоб її наповнити, треба ще серйозно попрацювати. Так, проєктом Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки передбачається розробка вітчизняного місячного модуля, який зможе виконувати певні дослідження поверхні Місяця. І це одна із родзинок державної програми», – зауважив посадовець.
На запитання про залучення інвесторів Олег Уруський відповів, що Україна веде переговори не лише з іноземними компаніями, а й розраховує залучити до деяких проєктів вітчизняний капітал.
«Ми хотіли б запросити українських інвесторів до розробки легкої ракети-носія, яка могла б стартувати з морської платформи. До речі, цей плавучий док може виготовити наше підприємство «Паллада» в Херсоні», – додав глава Мінстратегпрому.
При цьому Олег Уруський наголосив, що Президент України Володимир Зеленський приділяє належну увагу розвитку ракетно-космічної галузі, персонально опікується цими питаннями.
Нагадаємо, 12 квітня, у День працівників ракетно-космічної галузі, Володимир Зеленський провів нараду в Державному космічному агентстві України, де заявив про необхідність відновити статус України як провідної аерокосмічної держави.