Шановні леді й джентльмени. Я вдячний кожному з вас у цій залі за те, що вже 651 день цієї Великої війни ви стоїте разом з нами. Ваша підтримка має для нас вирішальне значення. Повірте, це нелегко - виступати після таких видатних спікерів, але я говоритиму не про політику, а про бізнес.
Моя місія - розвивати оборонну промисловість в Україні. А промисловість - це, перш за все, можливості для бізнесу.
Можливість швидко нарощувати виробничі потужності, адже в Україні регулювання оборонної промисловості є найбільш сприятливим для виробника. Можливість вдосконалити свою продукцію та забезпечити її ефективність в реальних бойових умовах, використовуючи досвід українських інженерів та Збройних сил. Будемо раді поділитися досвідом у сфері оборонних технологій - адже саме оборонні технології дозволяють давати асиметричні відповіді, коли противник переважає кількістю. Це можливість відкривати нові ринки. Ми всі знаємо, що війна виснажила запаси і склади по всьому світу - ці склади потрібно буде поповнювати. Україна ж пропонує більш довгострокові перспективи, і в цьому наша унікальність.
Окрім поповнення складів країн НАТО, після нашої перемоги українські виробники, які мають досвід переходу від озброєнь радянського зразка до озброєнь стандарту НАТО, можуть передати цей досвід тим країнам Глобального Півдня, які нині залежать від постачання озброєнь з Росії.
Хорошим прикладом такого переходу є програма FrankenSAM - створення гібридних рішень у поєднанні радянських та натовських елементів. Ця програма вже реалізується, і я хотів би висловити особливу подяку заступнику міністра Лапланту і його команді - особливо Лорі Куперу і Вільяму Шрайберу. І, звичайно, армії та оборонній промисловості США.
Я переконаний, що після того, як війна завершиться перемогою України, разом з вами ми зможемо забрати частку російського ринку в експорті зброї.
Я хочу подякувати уряду США за те, що вони приймають нас на цій конференції сьогодні. Раніше цього року, у вересні, ми провели наш перший форум оборонної промисловості у Києві під керівництвом президента Зеленського. Ми були раді вітати представників 13 компаній оборонної промисловості США та коаліції оборонної промисловості Аризони. Зараз ми тут з 38 українськими компаніями, державними і приватними, щоб обговорити спільне виробництво в Україні.
Ще раз хочу подякувати за всю допомогу, яку ми вже отримали і, сподіваюся, будемо отримувати надалі, тому що жодна нація самотужки не може протистояти тиранії. Але я тут, щоб показати вам бізнес-можливості для американської оборонної промисловості в Україні.
Ми розвивалися як мирна аграрна країна, нас знали як житницю Європи. Але ця війна змусила нас розвиватися як арсенал. Арсенал вільного світу. Давайте побудуємо його разом. Дякую.