Кожен українець і українка мають отримувати якісні безбар’єрні послуги незалежно від місця проживання. Позитивні зміни повинні відбутися в кожному населеному пункті. Про це йшлося на підсумковому засіданні Ради безбар’єрності, у якому взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Перша леді Олена Зеленська та Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.
«Безбар’єрність сьогодні — це нагальна необхідність для мільйонів українців. Для людей різних вікових груп, професій, соціального походження. Особливо акцентуємо увагу на потребах наших захисників. Наш обов’язок — усунути для них усі перешкоди, які стримують адаптацію, реабілітацію та самореалізацію», — сказав Денис Шмигаль.
За словами Прем’єр-міністра України, у 2023 році Уряд доклав багато зусиль для втілення проєктів безбар’єрності, виділивши кошти на заходи зі створення безбар’єрного середовища.
«Можна сказати: «Війна, що ви хочете. Бар’єрів стало більше – і фізичних, із пересуванням та доступністю, і економічних – безробіття, і соціальних – велике навантаження на всіх взагалі». Але це не аргумент. Бо кожне життя цінне. І його якість має значення. Ми не обираємо часи, в які нам жити, але ми можемо боротися», – зазначила Олена Зеленська.
Руслан Стефанчук наголосив, що український парламент спільно з Урядом готовий до розробки та ухвалення законопроєктів, які стосуються формування принципів і норм безбарʼєрності.
«Нині у Верховній Раді України до другого читання готуються законопроєкти про працевлаштування фахівців з інвалідністю та про освіту дорослих. Вони визначені як євроінтеграційні, а відтак мають пріоритетний характер. Але найголовніше, аби реалізація інтересів осіб з інвалідністю була врахована не лише на рівні нормотворення, але й на рівні реалізації та впровадження у життя законів», — відзначив спікер парламенту.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль подякував Першій леді Олені Зеленській за її залученість та постійне висвітлення теми безбар’єрності — як в Україні, так і за кордоном. А також висловив вдячність міжнародним партнерам та громадським організаціям за конструктивний діалог та дієву допомогу.
Нагадаємо, Рада безбар’єрності є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України; утворена постановою КМУ у квітні 2021 року.