Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук окреслив головні завдання міжпарламентської дипломатії, які стоятимуть перед Українським Парламентом у 2023 році.
За його словами, одним із пріоритетних пунктів списку є визнання росії державою-терористом або державою-спонсором тероризму іншими парламентами.
«Працюємо над тим, аби якомога більше парламентів та міжнародних інституцій визнали це відповідними резолюціями. росія — абсолютний терорист і саме таку кваліфікацію вона має отримати», — підкреслив Руслан Стефанчук.
Також Парламент України, за його словами, буде працювати над визнанням парламентами інших країн дій росії в Україні геноцидом Українського народу. Адже, увесь світ бачить, що «росія свідомо, системно та послідовно прагне знищити українців як націю».
Створення спецтрибуналу для російської федерації – ще один важливий напрям для України у досягненні справедливості у цій неспровокованій війні.
«росія та її керівництво мають постати перед судом. рф вчинила всі види злочинів в Україні, але злочин агресії є першопричиною решти звірств», — наголосив Голова Верховної Ради України.
Важливу позицію у списку головних завдань для України на міжнародній арені, за словами Руслана Стефанчука, займають євроінтеграційний та євроатлантичний напрями, зокрема, «отримання офіційної оцінки Єврокомісії щодо виконання семи рекомендацій, що дасть можливість розпочати перемовини про повноправне членство України в ЄС», та посилення співпраці з іншими державами на підтримку заявки України на пришвидшений вступ до НАТО.
Крім того, Руслан Стефанчук наголосив, що, через механізми та можливості міжпарламентської дипломатії, Україна буде закликати світові парламенти до продовження санкційного тиску на росію.
«Завдання Українського Парламенту, зокрема, використовувати всі міжнародні майданчики задля продовження та посилення військової, фінансової, гуманітарної підтримки України. І — задля тотальної ізоляції росії», — закцентував Голова Верховної Ради України.