Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль взяв участь у Конференції з відновлення України, що проходила у Берліні за ініціативи Федерального канцлера Німеччини Олафа Шольца.
До заходу онлайн долучився Президент України Володимир Зеленський. Також на конференції присутні Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, Президент Швейцарії Ігнаціо Кассіс і Генеральний секретар ОЕСР Матіас Корман.
Прем’єр-міністр України у своєму виступі підкреслив, що результатом конференції мають стати ґрунтовні розрахунки, як крок за кроком повинна відновлюватись Україна. Не лише потім, але й зараз. Для цього Україна виконує свої зобов’язання, визначені в основних принципах Лугано.
«Україна вже ухвалила необхідне законодавство для створення Фонду ліквідації наслідків агресії росії в рамках державного бюджету України. І Президент України анонсував створення державного фонду відновлення нашої країни», — зауважив Денис Шмигаль.
Як повідомив очільник Уряду, спільний Reforms Delivery Office за 4 місяці зібрав коментарі та пропозиції до проекту Плану відновлення від представників 14-ти країн, агенцій ООН, Представництва ЄС в Україні, ЄБРР, Групи Світового банку, ЄІБ, Японського агентства міжнародного співробітництва, низку міжнародних організацій та установ.
«Наш Уряд отримав більше 300 пропозицій від 163 представників бізнесу та громадськості в Україні. Вони опрацьовані робочими групами та відповідні зміни внесені до розділів Плану», — сказав Денис Шмигаль.
За словами Прем’єр-міністра, Україна продовжує виконувати Угоду про асоціацію з ЄС, зокрема до кінця 2022 року планується прийняти 100 стандартів Євросоюзу для різних галузей.
«Дерегуляція бізнесу, приватизація, системне реформування митниці, реформа Уряду, підвищення адресності допомоги громадянам та бізнесу, лібералізація трудового кодексу, цифровізація та розширення електронних послуг. Всі ці речі відбуваються на фоні війни», — підкреслив очільник Уряду України.
Денис Шмигаль також відзначив, що Уряд України разом із командами Світового банку та Європейської комісії представив звіт щодо збитків, які завдала війна. Станом на червень цього року верифіковані потреби на відновлення вже складають 350 млрд доларів. Звіт Світового банку прозорий і доступний кожному.