Найближчим часом у рамках ГУАМ створять Міжнародний центр інновацій та трансферу технологій ГУАМ, що стане складником майбутньої Міжнародної корпорації інноваційного розвитку «ГУАМ і Партнери».
Про це 20 квітня під час четвертого засідання Робочої підгрупи з питань науки та інновацій Організації за демократію та економічний розвиток Грузії, України, Азербайджану та Молдови (ГУАМ) заявив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, який узяв участь у заході в режимі відеоконференції.
Як повідомляє пресслужба Мінстратегпрому, одним із питань, які було обговорено на засіданні підгрупи, стала співпраця країн-членів ГУАМ у сфері космічних технологій.
Олег Уруський поінформував учасників заходу, що на початку цього року Уряд України прийняв Концепцію Космічної програми на 2021-2025 роки, а нині Мінстратегпром спільно з ДКАУ ведуть роботу з підготовки самої Космічної програми.
«Основними напрямами розвитку космічної галузі для України на наступні 5 років мають стати дистанційне зондування Землі, виробництво ракетно-космічної техніки та забезпечення незалежного доступу України в космос завдяки створенню власної ракети-носія та здійсненню її пуску, а також фундаментальні й прикладні космічні дослідження», – зазначив Олег Уруський.
Стосовно діяльності Робочої підгрупи з питань науки та інновацій ГУАМ Віце-прем’єр-міністр України наголосив, що рішення про доцільність її постійного складу було прийнято ще кілька років тому. Водночас Олег Уруський висловив сподівання, що організаційний процес не закінчиться формуванням робочих груп, а зрештою увінчається створенням Міжнародної корпорації інноваційного розвитку «ГУАМ і Партнери».
«Перший камінь у фундамент цієї корпорації закладемо вже найближчим часом, створивши Міжнародний центр інновацій та трансферу технологій ГУАМ. При цьому долучимо до процесу і нових партнерів. Як відомо, ізраїльський уряд висловив бажання стати партнером ГУАМ, передовсім для співпраці у сфері науки та інновацій», – сказав глава Мінстратегпрому.
За словами Олега Уруського, задля ефективного використання наукового потенціалу, розвитку і поглиблення співпраці у науковій та інноваційній сферах державам-членам ГУАМ необхідно створити нормативно-правову й інформаційну базу спільної наукової та інноваційної діяльності, а починати слід з узгодження переліку перспективних науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, у межах яких сформувати реєстр наукових досліджень, що плануються до проведення в державах-членах ГУАМ.
Віце-прем’єр-міністр України наголосив на важливості космічної галузі у сфері національних економік сучасних країн та неабиякій ролі в довгостроковому економічному розвитку держав.