16 січня Президент України Володимир Зеленський ознайомив Прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера, який перебував з візитом у Києві, з виробництвом українських безпілотників – дронів-бомберів та розвідувальних БпЛА.
Представники компаній-виробників поінформували про характеристики безпілотників та особливості їх застосування, продемонструвавши відповідні приклади.
«Ми дуже раді, що можемо розраховувати на Велику Британію. Я також дуже вдячний нашим хлопцям за продуктивну співпрацю з британськими партнерами. Думаю, що цього року ми досягнемо дуже великого, дуже важливого результату», – зазначив Президент.
За його словами, Україна планує й надалі нарощувати виробництво дронів і вийти на рекордні показники.
Кір Стармер наголосив, що Велика Британія допомагатиме Україні створювати те, що посилює її в протистоянні російській агресії і дає змогу зберігати життя українців та українок. Він відзначив, що сьогодні надзвичайно важлива співпраця у сфері технологій.
Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін повідомив, що дрон-бомбер – це один із тих виробів українських зброярів, який зʼявився саме за час повномасштабного вторгнення.
«Вороги називають їх на один манер – «баба яга», оскільки ці дрони дійсно стали для них нічним кошмаром. Працюючи здебільшого в нічний час, вони завдають болючих ударів по техніці й особовому складу ворога. Дронів-бомберів в Україні вже десятки, і протягом минулого року було виготовлено понад 30 тисяч одиниць», – зазначив очільник Мінстратегпрому.
Герман Сметанін також розповів про конкретний проєкт у галузі БпЛА, створений у співпраці України та Сполученого Королівства.
«Хорошим прикладом співпраці наших країн є безпілотник, розроблений спільно українською компанією за сприяння британських колег. Це платформа-носій FPV-дронів. Також декілька розвідувальних БпЛА містять закуплені у Великій Британії компоненти – модулі зв’язку», – повідомив він.
Герман Сметанін додав, що ці дрони також ефективні в логістиці боєприпасів, їжі, ліків на позиції, куди по землі не дістатися, та в дистанційному мінуванні.
«Українські дрони щодня демонструють свою ефективність на фронті. Нам важливо показувати наші вироби партнерам – як приклад стрімкого зростання українського ОПК, зокрема в галузі defence tech, та для заохочення співпрацювати з оборонними компаніями України – на різних рівнях і в різних форматах», – підсумував Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України.