Одним із напрямів діяльності Мінстратегпрому є забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері імпортозаміщення. Міністерство розробило та направило на розгляд і погодження до заінтересованих міністерств та інших центральних органів виконавчої влади проєкт Стратегії державної політики у сфері імпортозаміщення та диверсифікації постачань за імпортом товарів і послуг для потреб стратегічних галузей промисловості, який підготовлено на виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік (затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 276).
Стратегія визначатиме курс формування та реалізації державної політики, пріоритетів та напрямів, послідовності дій у сфері імпортозаміщення на довгостроковий період – до 2030 року. Також Міністерством відпрацьовано детальний операційний план реалізації Стратегії з 2021 по 2023 роки.
Стратегією заплановано досягнення таких стратегічних цілей:
Операційний план реалізації Стратегії містить деталізацію заходів, строки їх виконання, перелік органів, що є відповідальними виконавцями, індикатори ефективності по кожному кроку.
Ключові заходи операційного плану спрямовані на:
Начальник Управління інноваційної політики та науково-технічного розвитку Мінстратегпрому Микита Козловець зазначив, що завдяки Стратегії імпортозаміщення країна остаточно подолає критичну залежність вітчизняних підприємств оборонно-промислового комплексу та інших стратегічних галузей промисловості від виробів та комплектуючих, передусім походженням з держави-агресора.
«При розробці Стратегії Міністерство орієнтувалося на необхідність зміцнення економічного потенціалу та забезпечення потреб безпеки й оборони України. Передусім виходили з потреб, завдань та базових показників, передбачених Стратегією розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2030 року, яка 20 серпня цього року була затверджена Указом Президента України», – наголосив Микита Козловець.