• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Олег Уруський: Держава створює умови для побудови нової екологічної економіки
опубліковано 29 жовтня 2021 року о 14:47

29 жовтня Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський узяв участь у «EBA Innovation day», який цього року присвячений питанням захисту довкілля. 

Перед початком заходу Віце-прем’єр-міністр України разом із Віце-президентом Швейцарії, головою Федерального департаменту закордонних справ Ігнаціо Кассісом ознайомився з мобільним апаратом автоматичної неінвазивної штучної вентиляції легенів, виробництво якого за швейцарською технологією організовано на українському ДП «Новатор». 

«Цей бюджетний і якісний апарат є прикладом успішної двосторонньої співпраці швейцарських та українських виробників і гарним внеском у процес протидії триваючої пандемії COVID-19. Переконаний, він врятує не одне людське життя», – зазначив Олег Уруський. 

Виступаючи з вітальною промовою, очільник Мінстратегпрому наголосив, що глобальним викликам та загрозам можна протистояти лише спільними зусиллями держави, бізнесу і науки – як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Олег Уруський поінформував учасників заходу про ті кроки, які на сьогодні здійснюються українською владою з метою дотримання Глобальних завдань та цілей сталого розвитку 2030, прийнятих на Саміті ООН у 2015 році. 

«Нещодавно Уряд затвердив Другий національно визначений внесок України до Паризької угоди, за якою наша країна зобов’язується скоротити до 2030 року викиди парникових газів на 65% у порівнянні з 1990 роком», – сказав посадовець. 

Віце-прем’єр-міністр України також повідомив, що у розробленому Мінстратегпромом проєкті Закону України «Про державну промислову політику» одним із напрямів розвитку промисловості закладено екологічність, інноваційність та «зелений» курс розвитку виробництва. 

«Суттєвим блоком законопроєкту є підтримка науково-технічної та інноваційної діяльності при здійсненні промислової політики. Ідеться, зокрема, про надання субсидій на фінансування науково-дослідних, дослідно-конструкторських і технологічних робіт, які виконуються в ході реалізації інвестиційних проєктів у галузях промисловості», – уточнив Олег Уруський.

Окрім того, Мінстратегпром спільно із ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» ініціював масштабний проєкт зі створення екоіндустріального парку з перероблення промислових відходів у Криворізькому регіоні. Так, уже налагоджено співпрацю з міжнародною організацією ЮНІДО для фінансування інноваційних та інвестиційних проєктів.

Мінстратегпром також приєднався до Європейських Сировинного та Батарейкового альянсів. Нині Інститут транспортних систем і технологій НАН України та ТОВ «Веста» розробляють інвестиційно-інноваційний проєкт з утилізації батарейок.

«Це лише частина заходів. Багато роботи і завдань попереду, але впевнений, що усвідомлення нашої відповідальності за майбутні покоління і поєднання всіх зусиль створить умови для побудови нової екологічної економіки», – підсумував Олег Уруський.

Проведення «EBA Innovation day» організували Європейська бізнес-асоціація та Посольство Швейцарської Конфедерації в Україні. 

У заході взяли участь представники влади, топменеджери транснаціональних та українських компаній, науковці, громадські активісти.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux